VIDEO/ Rama riciklon gënjeshtrat, Duma i poston mashtrimet: S'ka realizuar asnjë premtim

VIDEO/ Rama riciklon gënjeshtrat, Duma i poston mashtrimet: S'ka realizuar asnjë premtim

18:31, 31/10/2020
A+ Aa A-

Ish-deputetja demokrate, Grida Duma i është kthyer edhe njëherë premtimeve të pambajtura të Ramës, i cili në këto 7 vite qeverisje ka prodhuar vetëm propagandë.

‘Premtimet janë detyrime! Kjo është politika, kjo është qeverisja.

Premtimet janë detyrime!

Kjo është politika, kjo është qeverisja.

Rama ka premtuar dhe nuk ka realizuar; do ikë dhe do mbajë përgjegjësi!

Fjala, mbajtja e fjalës është gjithçka në politikë, gjithçka!

Kushdo guxon t’ju thotë që nuk më kërkoni dot llogari për të shkuarën, degdiseni në të shkuarën.

Po, po, llogari deri në fund për zhvatjen, mashtrimin, varfërinë dhe përçmimin që i bëtë shqiptarëve.

25 Prilli nis ndryshimin jetësor; do rinisim zhvillimin dhe mirëqenien për çdo shqiptar. Shiko më pak’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco