Meta publikon dokumentet: Baton Haxhiu e ka marrë shtetësinë pa u verifikuar nga SHISH

Meta publikon dokumentet: Baton Haxhiu e ka marrë shtetësinë pa u verifikuar nga SHISH

22:42, 30/10/2020
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta, sot në emisionin “Zonë e Lirë” u është përgjigjur në mënyrë shteruese dhe me dokumente akuzave lidhur me çështjen e dhënies së shtetësisë.

Meta deklaroi se të gjitha rastet për të cilat është folur në disa media është zbatuara procedura strikte ligjore.

Kreu i shteti tha se institucionet kanë sjellë përgjigje që personat nuk kishin probleme ligjore. Kreu i shtetit deklaroi se vetëm gazetari “Baton Haxhiu e ka marrë shtetësinë pa u verifikuar nga SHISH”.

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alma31/10/2020 10:15

Eshte by-thelepirsi i rames prandaj

Shto koment

Denonco