Partitë e reja nga e djathta/ Kim Mehmeti: Pleh dhe ligësi politike

Partitë e reja nga e djathta/ Kim Mehmeti: Pleh dhe ligësi politike

19:42, 30/10/2020
A+ Aa A-

Analisti Kim Mehmeti, komentoi në edicionin e mbrëmjes në SYRI TV edhe krijimin e disa partive nga e djathta në prag të zgjedhjeve.

“Ato janë parti të djathta që dëmtojnë të djathtën dhe ndihmojnë të majtën. Gjatë këtyre tre dekadave, Shqipëria ka prodhuar shumë ligësi politike. Shqipëria do ta vuajë shumë këtë periudhën kur duhet të bëhet pastrimi i plehut dhe ligësisë politike.

Nuk është prodhuar më shumë pleh e ligësi politike gjatë këtyre dy mandateve të Ramës. Mbi grumbujt e plehrave nuk lindin lule, por vetëm ferra. Çfarë i bën ato parti të ndihmojnë falas Piktorin? Çfarë ligësie duhet të kenë këta njerëz që po e bëjnë këtë gjë”, tha ai.

“Më 25 prill shqiptarët duhet të tregojnë sa e duan Shqipërinë,” tha Kim Mehmeti.

I pyetur për emrin e Jozefina Topallit, ai tha se “një pjesë e politikanëve të Shqipërisë mendojnë se Shqipëria u ka borxh dhe jo ata i kanë borxh Shqipërisë. Ata i dhanë Shqipërisë grindje dhe jetojnë shumë mirë”.

“Piktori arriti të shkatërrojë të majtën dhe PS-në,” tha Mehmeti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

a - zh31/10/2020 10:55

Nuk i ha meraku shumë shqiptarët se Rama shkatëroi "të majtën" se e dihet se çfarë të majte ka Shqipëria. "Piktori" a më saktë e thënë bojaxhiu Rama, ka si princip të jetës së tij vetëm për të shkatëruar. Shaktaëroi miqësinë e fëmijërisë e rinisë së tij. Shkatëroi familjen. Shkatëroi kulturën duke u bërë ministër kulture. Masakroi Tiranën në mënyrë të pandreqëshme duke qenë kryetar i bashkisë. Shkatëroi PS pasi e mori drejtimin e saj. Pengoi integrimin e Shqipërisë , për hir të një antari këshilli bashkiak në Fier. Mashtroi gjithë shqipëtarët me premtime për reforma në vitin 2013 e jo vetëm që nuk bëri asnjë reformë po e shkatëroi fare shtetin ligjor. Shkoi në SHBA për të shitur paçavurat e tij që i quante piktura, dhe e armiqësoi ktë vend me Shqipërinë duke dalë kundër Trump. Shkon në Gjermani dhe kur e kritikojnë për korrupsion deputetët e Bundestagut i ofendon duke i quajtur gënjeshtarë .......... Nuk po shtyhem më tej se janë me qindra marrëzitë e këtij karagjozi. Por nëse PS "e shkatëroi" sepse deshte të krijonte një shtet demokratik kapitalist, do ti hiqnim kapelen., por ai solli në Shqipëri kohën para 200 vitesh të gangsterëve në SHBA e mafien kapitatliste italiane. të drogës. Sikur të kishte bërë të gjitha mrekullirat në Shqipëri në këto 7 vite e gjysëm. Do të mjaftonte shkatërimi i plotë që i bëri sistemit të drejtësisë, për ta pasur vetë në dorë që të mbuloje krimet e aferat e shumta korruptive, për të kuptuar se çfarë dëmesh i solli Shqipërisë ky kryeministër.

andri30/10/2020 22:45

idiot komplet

Lomy30/10/2020 21:48

Akoma s’e ka kuptuar ky qe partite e reja i shtyn berisha se i duhet te mare mbrapsht PDne per familjen autike qe ka.

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 30/10/2020 20:37

Ke te drejte Zoteri, jo vetem plehra dhe ligesi por dhe prostitution politik. Patozi nje kerme qe mbart ere te kuturbueshme. M Bregu I ka varur breket e saj me kohe te balkoni I ps. Eshte nje pule me buze dhe femer qene. Ta leme murrizin kete gjemb parmak per PD dhe zambak per partine e pushteve. Per Z Topalli betohem be Zot, qe kjo lloj femre paska qene me e djallezuara, me e pa bese, me buke shkelur dhe tradhetarja. Une mundet tja fal patoz bixhozxhiut, imamit nje tradhetar periodik, apo Zonjes Doda qe me fund te fundit vajti tek partia qe mund ti perkase. Per bregun pa breke nuk e marre no konsiderate se ajo I permbush te gjitha faturat. Se sa per kete hajdaren e rames qe eshte ulur mbi hajdarin e rames nuk mund te flasim. Ate e ka shperfytyruar Zoti. Nje femer debile, idiote dhe karagjoze. O Zot kush e perfaqeson kete vend. O Zot I Gjithesise kthej keta politikane be endacake dhe te perbuzur. O Zot bej qe te zvarriten nen arrigacen, fodulkikun, tangerllikun dhe injorancen tyre.

Shto koment

Denonco