'Do të përzgjedhim kush do të jetojë'/ Basha akuza Ramës: Krimi më i madh ndaj shqiptarëve

'Do të përzgjedhim kush do të jetojë'/ Basha akuza Ramës: Krimi më i madh ndaj shqiptarëve

12:59, 30/10/2020
A+ Aa A-

Nga konferenca për shtyp e Kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

“Pjesa më kriminale është dje gjatë parlamentit kur Ministrja e Shëndetësisë tha me zë e figurë se do të zgjedhim kush do të trajtohet!

Pse erdhëm në këtë pikë?! Sepse paratë që duhet të shkonin për sistemin e shëndetësisë i kanë vjedhur!

Kush ia jep të drejtën Ramës dhe kukullave të tij të vendosin se kush duhet të trajtohet edhe kush jo?! A ka krim më të rëndë se jo? Me fjalë të tjera, kush do të trajtohet e kush do të vdesë!

Pothuajse 500 vdekje të raportuara, 20 mijë infeksione me shifra zyrtare dhe Rama vazhdon të tallet, vazhdon sportin e tij që kushton jetë vetëm e vetëm që të mos

Ku e gjen të drejtën të vendosësh se kush do të jetojë e kush do të vdesë, kush do të trajtohet e kush jo, kur paratë i ke marrë dhe ia ke çuar mafies së plehrave!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku30/10/2020 13:30

Do bëhet me "tender" pa kufi përzgjedhja e pacientëve, kush paguan më shumë (nën dorë për Edramanastirleshen). Një mundësi tjetër për të bërë miljona euro duke vjedhur popullin buburrec. Sa për krimin shtetëror kundër jetës nuk pjerdhin këta kanibalë.

Andi30/10/2020 13:12

...do ta gjejne me leter me vrime, se kush do jetoje e kush fo vdese!!

Shto koment

Denonco