Basha: Avni Mula ndriçoi me artin e tij në kohë të errëta

Basha: Avni Mula ndriçoi me artin e tij në kohë të errëta

22:19, 29/10/2020
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur shqiptar, Avni Mula.

Në një mesazh në tëitter, Basha shkruan se arti dhe artdashësit humbën artistin e madh dhe kompozitorin që në kohë të errëta la pas një krijimtari të vyer.

‘Arti dhe artdashësit shqiptarë humbën sot Avni Mulën artistin e madh dhe kompozitorin që ndriçoi me artin e tij kohët e errëta e na la pas një krijmtari të vyer. Mendimet e mia sot janë për Invën dhe familjen Mula, miqtë dhe kolegët e artistit të madh Avni Mula. U prehtë në paqe!’

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Messi 30/10/2020 00:02

Avniu, nuk ndricoi artin, po cmendurine komuniste duke e denatyruar kete popull! Pasojat e te cilit po i vuan edhe sot!

Shto koment

Denonco