Bylykbashi pubikon dëshminë e mjekut: Rama nuk shpëton dot nga ndëshkimi

Bylykbashi pubikon dëshminë e mjekut: Rama nuk shpëton dot nga ndëshkimi

15:04, 29/10/2020
A+ Aa A-

Ish deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka publikuar në faqen e tij në facebook dëshminë e mjekut në Durres për mungesën e tamponeve.

“Edi Rama nuk shpëton nga ndeshkimi me talljet që bën me shqiptarët”, shkruan Bylykbashi në shenimin e tij.

Ja potimi i plotë:

Në ditët më të vështira dhe të keqmenaxhuara të numrit të lartë të të infektuarve dhe spitaleve jofunksionale Edi Rama gjen kohën të tallet me shqiptarët dhe hallet e tyre.

Hap veshet dhe dëgjo mjekun nga spitali i Durrësit se sa është numri i të prekurve nga covid dhe sa është numri i testeve të përditshme atje. Batutat dhe talljet nuk të shpëtojnë dot nga përgjegjësia që ke për mosmenaxhimin e situatës, me numrin skandaloz të testimeve, me spitalet dhe stafin mjekësor të lënë në mëshirë të fatit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco