VIDEO/ 'Shifrat zyrtare fshehin shifrat e vërteta të rasteve me Covid në Shqipëri'

VIDEO/ 'Shifrat zyrtare fshehin shifrat e vërteta të rasteve me Covid në Shqipëri'

12:46, 29/10/2020
A+ Aa A-

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, e ka nisur konferencën e shtypit sot me një denoncim për atë që po ndodh në parlament.

“Dua të dënoj maskaradën e ministres së Shëndetësisë në këto momente në Kuvend, që po mundohet të mbulojë dështimin e Edi Ramës, - tha Basha për pandeminë.

“E vërteta e shifrave të të infektuarve është fshehur dhe unë kam disa fakte nga rrethi i gjërë familjar.

Po gënjejnë për numrin e vërtetë të viktimave dhe të personave të infektuar. Përmasat e vërteta të infeksionit po mbahet e fshehtë sepse Rama ka humbur kontrollin e menaxhimit të pandemisë."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

arqile@gmail .com 29/10/2020 16:16

Ore lulzim ngrihe popullin ne demonstrata se po vdes neser eshte vone kuptove shiko cfare behet ne europe mos ri po vepro.

toni29/10/2020 14:54

fakte fakte fakte per te dy krahet,se per deklarata jeni njisha ,palle komplet ti bashke me ramen e gjithe te tjeret o lul bytha ,te fala zenit

Shto koment

Denonco