VIDEO/ Ministri i Brendshëm tallet me policët

VIDEO/ Ministri i Brendshëm tallet me policët

12:08, 29/10/2020
A+ Aa A-

Nuk kishte ndodhur ndonjëherë më parë që ministri i Brendshëm të tallej me punonjësit e policisë.

Këtë gjë e ka bërë sot Sandër Lleshaj, gjenerali që është emëruar nga Edi Rama si ministër i i Brendshëm.

Gjatë një debati me Myslim Murrizin, Lleshaj i është drejtuar duke e etiketuar atë si ‘polic’, një fjalë që ministri e përdori me përbuzje.

‘Nuk dua të jem i ngjashëm me ty, polic ke qenë dhe polic ke mbetur, mos kujto se do fitosh pikë përballë policisë, je polic, ke qenë polic, dhe ke dështuar në Policinë Financiare, harroje intimidimin ndaj policisë, zbato ligjin se përballë ligjit je askushi. Po rri mor ti, mos u mundo të trashësh zërin, se e ke të vështirë me mua, ti nuk e di se nga jam unë more’.- u shpreh Sandër Lleshaj, duke trashur zërin e tij të hollë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fieri 01/11/2020 07:13

Ky esht dobic e ka zen plaka me pinocetin se ska mundsi ndryshe

emri29/10/2020 17:13

Perball ligjit Shqiptar do sdo ti ai eshte deputet l, l'igiene.

Shto koment

Denonco