Batuta dhe meme/ Ja çfarë shkruajnë në rrjet për partitë e reja

Batuta dhe meme/ Ja çfarë shkruajnë në rrjet për partitë e reja

08:30, 29/10/2020
A+ Aa A-

Krijimi i partive të reja nga e djathta është një nga çështjet më të debatuara në median sociale. Nuk mungojnë as batutat dhe memet. Ndiqini disa më poshtë.

Genc Sejko

-Me duket vetja i dështuar. Parti nuk kam. Incenerator jo e jo.

-Më kishte zënë gjumi në divan duke parë televizor. Kur u zgjova pashë që ishte krijuar edhe një parti tjetër.

-‘Ça të bëj për darkë’ më tha gruaja. ‘Na bëj një parti politike’ i thashë.

Agim Xhafka

-Lali tani me profesion të ri. Nuk mbjell pemë, “mbjell” parti.

-Kaq me vrull e ka marrë Murrizi sa javën që vjen do krijojë edhe një parti tjetër.

Edi Oga

Më merr një i njohur në telefon:

- Alo, meqë ti shkruan, a më gjen dot dy emra për dy parti të djathta?

- Pse dy?!

- Do bëjmë dy parti, një unë, një im vëlla!

Julian Deda

-S'paskam gjumë sonte, po hap një parti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vlora01/11/2020 12:44

Kjo Majli e ka hak nje ..... parti ... aq me teper kur ja jep .... Babloku! Ajo vdes kur ja jep ai ...

renci29/10/2020 08:46

kaq me vrull e ka marre murrizi sa qe javen tjeter do krijoje nje parti gjirizi.

Shto koment

Denonco