FOTO/ Zv.ministri i Jashtëm grek vjen e bën homazhe te varri i Kacifasit

FOTO/ Zv.ministri i Jashtëm grek vjen e bën homazhe te varri i Kacifasit

12:31, 28/10/2020
A+ Aa A-

Një skandal diplomatik ka ndodhur pak ditë më parë, por është mbajtur i fshehur nga autoritetet shqiptare.

Kostandinos Vllasis ka mbërritur në Shqipëri ditën kur disa ekstremistë kanë bërë homazhe tek varri i Konstantinos Kacifas, në Dropull.

Vizita e tij është mbajtur e fshehtë nga autoritet shqiptare, të cilat i druheshin reagimeve të ashpra.

E kjo fshehtësi e shton edhe më shumë hijen e skandalit, se si një përfaqësues diplomatik greke vjen për të nderuar një njeri që qëlloi me breshëri armësh ndaj Policisë së Shtetit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Opinisti28/10/2020 15:00

Ku jeni ju kapedane te shqiperi qe te mbrojme toka tona shqiptare te shporete minoritare grege dhe serbe ruse

Sokol shupo28/10/2020 12:54

po shpalleni halene nongrata Sa do hani prej grekeve akoms?

skenderi28/10/2020 12:53

kjo tregon se cfare lloji jemi ne si popull,.....LGBT, mirsevini ne token tone te dashur greKARE

alma28/10/2020 12:51

shum mire ben kur kemi neve plerat ne pushtet

Shto koment

Denonco