Aktivistja shpërthen pas gjobës: Robt ku t'i kesh Edi Rama

Aktivistja shpërthen pas gjobës: Robt ku t'i kesh Edi Rama

22:26, 27/10/2020
A+ Aa A-

Elona CASLLI

Robt ku t’i kesh Rama!

Rama, u përballa me policët e tu sot tek Liceu Artistik. Fiilimisht nga makina më thanë të vija maskën. U thashë natën e mirë dha vazhdova rrugën.

Ndryshuan mendjen pas pesë minutash. Kthyen makinën dhe copë 2 policë më ndaluan. Duke qenë se refuzova të ndaloja luajtëm e ka kush e ka nga një trotuar në tjetrin.

Copë dy policët që më ndaluan thërritën përforcime nga baza për të më shoqëruar në komisariat. Mes tyre ishte edhe një grua e ngjashme me Spiropalin në tonalitet që kish ardhur për faktin se në komisariat do të shoqërohej një grua. Trashi zërin Rama ajo grua, por kur u përball me një zë më të trashë u zbyth siç zbythet njëri nga ministrat e tu, kur u ulëret ti.

Nuk e kisha gjetur veten ndonjëherë të rrethuar nga policë, Rama. Me këtë përvojë më përballi marrëzia jote. U revoltova teksa po nënshkruaja gjobën dhe e gjeta veten me copë pesë policë të rrethuar.

Shqiptarët ti i ngatërron me bandën e kurvave dhe të kriminelëve që ke futur në parlament, që komisariatin dhe semaforin e kanë shtëpi të dytë dhe përballjen me policinë e kanë aq të zakonshme sa kafen e mëngjesit.

Jo, Rama! Ka dhe njerëz që kanë jetuar siç duhet në këtë vend dhe rrethimin nga policia e ndiejnë të huaj.

Unë maskën nuk e vë dhe nuk do ta vë kurrë për sa kohë ti zbaton logjikën absurde që në rrugë vetëm duhet maska dhe kur të hysh në kafe mund ta heqësh.

Talle bythën me skllevërit dhe skllavet e tua.

Ta kam thënë dhe ta rithem unë nuk jam Elisa që ha burra në mëngjes apo Antoneta Dhima që kombinon maskën me të brendshmet.

Ti jo një gjobë të më vësh, por edhe në burg të më fusësh unë maskën nuk e vë. Pikë.

Kur polici më pyeti se çfarë do shkruaja tek rubrika ” Unë deklaroj se” iu përgjigja- Do shkruaj veç një fjali- Robt ku t’i kesh Rama!

Post Scriptum- Mos e vrit mendjen për gjobat Rama se rrogat që më japin Basha, Meta, Cim Peka, më dalin e më teprojnë.

Elona Caslli

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Qytetarja e thjesht 31/10/2020 12:47

Tipe arrogante. S'më pëlqen "aktivizmi" kur asht vetëm shpirti i kundërshtimit dhe aq, por kur të tjerët e kundërshtojnë "zonjën" sillet tamam si ata që akuzon. Fjalëpisët dhe aq.

PD Elbasan30/10/2020 10:01

"Qytetar i thjeshte"!!! Ju nuk ju shqetesoka fakti qe ky KM ....KRYE HALJA! vete ka te drejten te shaje, te ofendoje, te percmoje, te vjedhe, etj...etj..etj Ne mes te parlamentit, ne mes te kryeministrise kedo qe i del perpara, President, Opozitar, Ministra, bashkepunetore te tij...dhe mbi te gjitha Gjithe Popullin Shqipetar, por u shqetesoke se nje qetetare (nuk e njoh zonjen) ka shfryre gjithe mllefin dhe dufin e saj dhe te gjithe nesh per kete Grumbullim Mbetjesh Urbane!!! Por sic duket dhe ti ke arritur te lepish ndonje cm nga tepsia qe ka ky PALLA dhe ruan pemen kur te eshte djegur i gjithe pylli!

Adi29/10/2020 20:45

Ju lumtë, zonjë! Nuk paska vetëm dele ky vend. Dhe mos u mërzit nga fyerjet e spiromero qelbësirave, kur te te hidhen ne fyt para se te marrin kockën shpërblim. Rroftë qytetaria europiane!

Qytetar i thjesht 29/10/2020 16:03

Bravo Erjona per kurajon dhe shkrimin ! Te lumte trimeresh !

Mondi28/10/2020 22:38

E dashur Elona ! Edi me bythen nuk tallet por ben qejf, madje shume qejf kur ja NGULIN.

endri..... I ardhur nga siria qe falenderon ket to28/10/2020 11:40

S'kam c'te them tjeter, shkrim magjik!

Kudret28/10/2020 10:16

Jo vetem robt !

Qytetar i thjeshte28/10/2020 09:32

Hajde artikull hajde, promovoni ato qe shajne nga robt

Qytetar i thjeshte28/10/2020 08:18

Pse kjo eshte zgjidhja? te shajme njeri tjetrin nga robt? Si mund ti beni reklame te mire nje vajze qe shan nga robt? Sado maskara qofte KM yne..

t28/10/2020 06:06

Sa me me shume personazhe publike me te tille rebelim ,aq me shpejt do ta thyeje qafen rama. ROBT KU TI KESH RAMA!

kadri hasbiu28/10/2020 01:33

robt ay dhe gjith spiromurrizat dhe nga ana ime

Tironci28/10/2020 01:08

Me fjalorin qe paska kjo mos i ofendoni aktivistet duke ja faturuar si kolege kete vajze,qe shan kurvat e semaforit po gojen e paska me keq se ato .

Daj Jaku28/10/2020 00:05

Më në fund buburreci trendy na vuri edhe taksën e ajrit neve buburrecave të tufës, sepse vetëm kjo taksë na mungonte. Taksa e ajrit ka dy nivele 100 lekë kur thith ajër me maskë, 3000 lekë kur thith ajër pa maskë. Të përgëzoj për kurajon civile Elona Caslli, trimëresha qytetare e Tironës, të ishim të gjithë Elona Caslli, buburrecit trendy do ja kishim shtypur kokën me kohë, paf puf...

B* q*27/10/2020 22:36

Uf, sa me kenaqe moj Elona! Ke bashkuar edhe dufin tim

Shto koment

Denonco