Skandalet e Rilindasve, ja si kryetarja e bashkisë punësoi djalin e saj 20 vjeçar si shofer personal

Skandalet e Rilindasve, ja si kryetarja e bashkisë punësoi djalin e saj 20 vjeçar si shofer personal

22:31, 26/10/2020
A+ Aa A-

Një dokument i vitit 2015 nxjerr edhe njëherë në pah babëzinë e rilindasve.

Kryetarja e bashkisë së Libohovës, Luiza Mandi, sipas dokumentit, lëshoi një autorizim duke punësuar djalin e saj si shofer të bashkisë që drejton.

Dokumenti qĂ« mban datĂ«n 29.10.2015, Ă«shtĂ« nĂ« konflikt interesi dhe mban firmĂ«n e kryetares sĂ« bashkisĂ« qĂ« autorizon djalin e saj, Aris Mandi, qĂ« si shofer tĂ« lĂ«vizĂ« me makinĂ«n e bashkisĂ« sĂ« LibohovĂ«s tip “Benz” me destinacion LibohovĂ«-TiranĂ« dhe TiranĂ«-LibohovĂ« pĂ«r problemet e bashkisĂ«.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

geri27/10/2020 01:44

dokumenti me siper nuk tregon qe eshte i punesuar, por qe i eshte dhene autorizim te ngase makinen...

Shto koment

Denonco