Vartësit e ministres Balluku shtrojnë drekë si sheikët, ja menyja

Vartësit e ministres Balluku shtrojnë drekë si sheikët, ja menyja

19:56, 26/10/2020
A+ Aa A-

Autoriteti i Aviacionit Civil nuk është i kënaqur më pagat e larta dhe nepotizmin në organikë të ndërtuar sipas rrethit klanor, por i shtron vetes edhe bankete të shtrenjta, të gjitha këto me paratë e taksapaguesve shqiptarë.

Së fundmi, sipas një dokumenti që siguron Syri.net, Autoritetii Aviacionit Civil ka hapur një tender që mban datën 23 tetor, ku fton të gjithë ofertuesit që të paraqesin ofertën për drekën që do të shtrojnë pas mbledhjes që do të mbajnë më 27 tetor, pra ditën e nesërme, për 7 anëtarët e Këshillit Mbikqyrës.

Edhe pse është ftesë për ofertë, Autoriteti i Aviacionit Civil e ka përpiluar vetë mënynë që dëshiron, ku spikasin ushqimet e zgjedhura.

Më poshtë edhe menyja….

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nebil27/10/2020 07:28

Mungon "tartufo", konkluzioni im "menu katunaresh" por jo sheikesh. Nuk ka mundesi ne nje vend teper te varfer te kete Chef-sheikesh, ketu ka Chef-katunar per te ngopur zorret e politikaneve rilindas katunar ish pabuksa.

Shto koment

Denonco