Kryebashkiaku i Dropullit infektohet me koronavirus

Kryebashkiaku i Dropullit infektohet me koronavirus

21:46, 25/10/2020
A+ Aa A-

Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Lajmin e jep vetë ai në Fb, teksa shkruan se vetëm pak minuta më parë i është konfirmuar tamponi pozitiv teksa ka qenë në izolim bashkë me familjen pasi shfaqi simptomat e para që dje.

Ai informon se nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi do të dezinfektohet teksa garanton se do vijojë të kryejë detyrën e tij nga shtëpia.

Reagimi nga Dhimitër Toli

Të nderuar bashkëqytetarë!

Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv për koronavirus dhe kam qenë në izolim, unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para!

Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse!

Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia!

Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale!

Sinqerisht,

Kryebashkiaku i Dropolit dhe Pogonit

Dimitris Tolis

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco