Tabaku nxjerr VIDEO/ E vërteta e mafias së plehrave, Rama dhe Veliaj paguajmë 84.4 euro tonin

Tabaku nxjerr VIDEO/ E vërteta e mafias së plehrave, Rama dhe Veliaj paguajmë 84.4 euro tonin

19:37, 25/10/2020
A+ Aa A-

Afera Rama-Veliaj për pastrimin e Tiranës tashmë është e qartë që është mafioze.

Në tentativa për tu mbrojtur, Veliaj dhe Rama kanë nxjerrë një studim që Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Lulzim Basha kishte nënshkruar me Bankën Botërore.

Si përherë, Rama e Veliaj kanë tentuar që të mbulojnë shifrat zyrtare, duke dhënë shifra të tjera.

Por sipas ish-deputetes së PD-së, Jorida Tabaku, faktet flasin vetë, se bashkia nën drejtimin e Bashës po bënte një projekt për të pastruar Tiranës me çmim disa herë më të lirë se afera mafioze Rama-Veliaj.

Reagimi i plotë i ish-deputetes, Jorida Tabaku:

Faktet flasin vetë:

Zgjidhja që i dha Basha çështjes së pastrimit të Tiranës dhe trajtimit të mbetjeve me studim nga Banka Botërore, do të kushtonte 37€/ton.

Afera e mafias së plehrave, Rama-Veliaj-Ahmetaj-Mërtiri-Zoto-Ndraghetta, 84.4 €/ton.

A ka nevojë të themi se përse mafia kërkon 47.4 €/ton më shumë???

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lushingabarbullushi 25/10/2020 20:33

Po keta Rilindasit te lejne kopilin ne dore!

Noni25/10/2020 19:54

Ky hajduti i ben hesapet me fiq haaaaaa

Shto koment

Denonco