Vasili: Si gënjeu Rama se do ta bënte zero, TVSH-në për ushqimet e shportës!

Vasili: Si gënjeu Rama se do ta bënte zero, TVSH-në për ushqimet e shportës!

14:44, 25/10/2020
A+ Aa A-

LSI ka denoncuar me zë e figurë, një mashtrim shumë flagrant të kreut të qeverisë dhe të PS-së me rëndësi jetike për qytetarët, një premtim që u harrua. Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka publikuar videon e vitit 2013 ku Rama dëgjohet qartë, me këtë shënim:

"Ja si gënjente Kryeministri ose Kryemashtruesi edhe për bukën e gojës! Kryeministri  kishte premtuar të bënte zero, TVSH-në për ushqimet e shportës. Ushqimet e shportës janë mbijetesa e qytetareve. 

Gënjeu! Nuk e mbajti kurrë premtimin! 

Kush e beson më Kryeministrin ose Kryemashtruesin e ka problemin vetëm me veten dhe me asnjë tjetër!" ka përfunduar Vasili.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco