Basha poston videon: Ja 4 hapat urgjentë në ndihmë të shëndetësisë

Basha poston videon: Ja 4 hapat urgjentë në ndihmë të shëndetësisë

14:27, 25/10/2020
A+ Aa A-

Kryedemokrati Lulzim Basha ka nxjerrë sot 4 hapat urgjentë që duhet të ndërmarrë qeveria për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve shqiptarë në situatën e pandemisë së COVID-19.

Në fakt bëhet fjalë për një pjesë të planit të PD-së për rimëkëmbjen të deklaruar dhe sugjeruar disa herë nga Basha.

“Rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi kundër Covid, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore janë 4 hapa URGJENTË në ndihmë të shëndetësisë dhe shqiptarëve të lënë në mëshirë të fatit”, shkruan kreu i PD.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

igorkampula@gmail.com26/10/2020 07:15

Po te mos kishi vjedhur ju politikanet sot dote kishte mjafte leke per shendetesine e popullit.

Tironci25/10/2020 14:40

Nga 5 pika tani Luli doli me variantin e 4 hapave.Do e shtyj dhe nja 2 jave me kto 4 hapat perdite ne konferencat e shtypit.

Shto koment

Denonco