Meta: Testim, testim, testim! Kjo kërkesë sot, më urgjente se kurrë!

Meta: Testim, testim, testim! Kjo kërkesë sot, më urgjente se kurrë!

11:33, 25/10/2020
A+ Aa A-

"Është shumë shqetësuese që Shqipëria është e fundit në Europë për numrin e testimeve të kryera, - tha sot Presidenti i vendit, Ilir Meta, në një mesazh në Fb. - Testimi është veprim themelor sepse i hap rrugën gjurmimit dhe trajtimit të bazuar mbi diagnozë.

OBSH ka qenë shumë e qartë që në momentin kur pandemia COVID-19 u shfaq, duke kërkuar: Testim! Testim! Testim! - vërejti Presidenti, duke shkruar me gërma të mëdha fjalët për t'i theksuar. - Kjo kërkesë është sot më urgjente se kurrë pasi rastet e të infektuarve, krahasuar me muajin prillin, janë rritur me mbi 11 herë." ka nënvizuar kreu i shtetit.

Në vijim, Meta ka publikuar këto të dhëna:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco