Pyetjet e Alfred Pezës për 'Malavitën'/ Zëdhënësi i Presidentit reagon ndaj Carlo Bollinos

Pyetjet e Alfred Pezës për 'Malavitën'/ Zëdhënësi i Presidentit reagon ndaj Carlo Bollinos

22:14, 24/10/2020

Nga Tedi Blushi

Prej disa ditësh Malavita ka nisur një fushatë të pështirë shpifjesh kundër Presidentit të Republikës, aq të ndyrë sa vetë mënyra se si vijon të përfitojë fonde publike në shkelje të ligjit dhe në kurriz të taksapaguesve shqiptarë, për të cilat do të japë llogari dhe sigurisht që do përgjigjet shumë shpejt para drejtësisë.

Shpifja e radhës e fabrikuar prej tij është se KE ka shprehur shqetësim për shtetësitë e dhëna nga Presidenti Meta.

FUND E KRYE MASHTRIM!

Një FAKE NEWS po aq i ndyrë sa vetë lajmi se familjarët e Dëshmorëve të UÇK-së janë "vrasës", se futbollistët e KF Tirana janë "terroristë" apo se këngëtari nga Skrapari ka marrë shtetësi shqiptare.

NUK KA ASNJË DOKUMENT TË KE-së ku të përmendet Presidenti Meta për këtë çështje.

Madje me shumë kënaqësi e ftojmë Malavitën ta publikojë nëse e ka.

Në të kundërt, nuk presim asnjë ndjesë publike prej tij, por vetëm t'u sqarojë shqiptarëve, disa pyetje të cilat ja ka bërë publikisht edhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza:

A është bashkëshortja juaj A.M, ortake në “FFM Group”, një shoqëri e krijuar më 2011 me ortake edhe E.D si dhe një kompani italiane e quajtur “Superba S.R.L” me seli në Napoli?

A ka qenë kjo e fundit nën hetim nga Prokuroria shqiptare për pastrim parash në zonat offshore?

Sa kompani ke hapur në emër të punonjësve dhe administratorëve të tu, a janë përfshirë ato në pastrim parash dhe në skema guackë të përfitimit joligjor të fondeve publike?

Sa tendera publikë ke fituar nga Rilindja? Sa është vlera e tyre?

A ke përfituar prona me 1 euro/m2 dhe nga kush?

A paguhen të gjithë punonjësit e t'u edhe në të zezë për t'ju shmangur detyrimeve financiare në shtet?

Sa bordero përdorin kompanitë e tua?

Sa gazetarë përfituan ndihmë ekonomike gjatë karantinës dhe sa prej tyre i ke shkarkuar për të mos ja u dhënë atë?

Çfarë konflikti ke krijuar sëfundmi me katër ish-gazetarë të tu dhe a je në proces gjyqësor me ta?

Kush po të detyron të inskenosh sulme edhe kundër Arqipeshkëvit të Tiranës dhe Durrësit Imzot George Frendo, të cilësuar prej mediave të tua si "kërcënim për sigurinë kombëtare"?

Sa për KryeDoçin tënd, që po e shtrydh si limoni për ta hedhur nesër në rrugë, sot po publikojmë këto mesazhe shantazhuese dhe kërcënuese drejtuar prej tij Drejtores së Arsimit në Kamëz, duke i ndërhyrë në mënyrë të kundraligjshme për t'i emëruar bashkëshorten në punë.

Ndërkohë po publikojmë të plotë edhe e-mail e tij drejtuar deputetit të PS, Sadri Abazi:

Përshëndetje z. Abazi! Jam Adriatik Doçi, ai gazetari i Shqiptarja.com dhe Report TV. Ashtu siç folëm tek zyrat e PS, po të dërgoj CV e bashkëshortes. Bashkëshortja ka fituar dy herë në portal. Ka marrë mbi 8 provimin e shtetit. Ka dy diploma. Plotëson të gjitha kriteret ligjore. Aktualisht punon në sektorin privat. Ne pasaportizimin e kemi tek njësia numër katër, por banojmë në Kamëz. Të gjithë rrethin miqësor e kam në Kamëz, Laknas dhe Paskuqan. Gjithashtu, në Paskuqan, bashkëshortja njeh një komunitet të madh nga Korça. Unë jam i biri i Xhek Doçit nga Mati. Babai ka qenë 25 vjet sekretar partie, ndërsa që nga ndryshimi i sistemit mbështesim PS. Xhaxhai im, Ali Doçi, prej 26 vitesh, ka qenë dhe është komisioner i PS në Komunën Rukaj dhe tashmë në Burrel. Ne si familje ka 26 vjet që mbështesim PS, në opozitë dhe në pushtet. Asnjë prej nesh nuk ka punuar dhe nuk punon në shtet. Ju lutem, para se të merrni një vendim, për të konfirmuar që këto që po të them janë të vërteta, pyet ish-deputetin Qemal Minxhozin, ish-kryetaren e Bashkisë, Adelina Farricin, krerët e aktualë të PS në Mat, Hasan Pashën apo Agron Malajn, miqtë e mi Hamit Toçin apo edhe deputetë të PS. Faleminderit!

KAQ PËR SOT!

ORA E PËRBALLJES PO AFRON! 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Carlo, bythlepiresi i Ripjelljes!26/10/2020 08:41

Ndyravec dhe pa skrupull në shërbimin që i ofron EDkaragjozit, zhvatës i taksapaguesve shqiptarë- Karlo-Bo.ja.

Sehiri25/10/2020 09:47

Po pse mor legena keni pritur deri sot? Po pse more "buonavita", tani na paska mberritur "ora e perballjes dhe jo me pare?" Po deri sot mor te pa fytyre,pushke per hallin tuaj i ruanit palacolleqet dhe hajdutlleqet e malavites! Pra nqse Malavita do bente edhe me zi se kaq,ju monstra nuk do ndjeheshit nqse nuk do tju preknin shefin tuaj,zerin e te cilit ju beni plot "perkushtim e krenari ne mbrojtje te kushtetutes"! Pika qe s'ju bie ,zerit, zedhenesit dhe Malavites bashke, se nje mut na qenkeni te tere!

Emigranti25/10/2020 08:14

Karlo bolina fytyra me e felliqur qe mundet te egzistoj, kur e degjoj qe ciceron neper stidio televizive kte flliqsir dhe thot un jam media dhe gazetar i pavarur me vjen te vjell, ky poshtersira mbeti java shtat dhe ky tet te zyra e edvin flliwsires, edhe hyrjen ne kryeministri ky poshtersira se ben si gjith te tjeret nga hyn ministra drejtor dhe vizitor te ndryshem, por futet nga nje hyrje e veçant nga perpara kryeministris qe mos te lodhet dhe mos ta bezdisin me kontrolle efektivet e gardes, ket privilegj eka vetem ky flliqsir dhe baton haxhiu, dhe privilegjin ekan direkt nga Edi rama, uroj qe ta lexojn komentin tim keta funderrina njerzore

Lavatricja24/10/2020 22:39

Sa te urryer behen ca njerez! Nje prej tyre edhe Carlo/a

Shto koment

Denonco