Naftëtaret: Do sjellim fëmijët në grevë! Po na vret heshtja e Ramës

Naftëtaret: Do sjellim fëmijët në grevë! Po na vret heshtja e Ramës

10:27, 24/10/2020
A+ Aa A-

Ka hyrë në ditën e 10 të saj greva e urisë së naftëtareve të Ballshit.

Shëndeti i grevisteve është përkeqësuar.

Ato janë shprehur njëzëri se ndihen keq dhe se stresi dhe heshtja e kryeministrit Edi Rama po i vret.

Mes të tjerash ajo kanë paralajmëruar dhe përshkallëzimin e mëtejshëm të situatës, ndërsa pohojnë se po i detyrojnë që të fusin në greve dhe fëmijët e tyre.

“Mos na detyroni që të sjellim edhe fëmijët këtu. Pagat janë të panegociueshme. Do të vazhdojmë grevën e urisë. Që këtu dalim vetëm të vdekura”, thanë grevistet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Malo24/10/2020 12:06

Bravo grave mallakastriote! I sfiduan dhe burrat e tyre trushpelare qe i genjen Gramozi ne nje lepirese

Shto koment

Denonco