‘Maskat zero vlerë!’/ Vasili: Rastet janë rritur me 50.7%! Rama u bë ‘rreckë’ me pandeminë

‘Maskat zero vlerë!’/ Vasili: Rastet janë rritur me 50.7%! Rama u bë ‘rreckë’ me pandeminë

21:45, 23/10/2020
A+ Aa A-

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sërish për vendosjen e maskave në rrugë, duke thënë se ka pasur zero efektivitet aplikimi i kësaj mase.

Në postimin e tij në Facebook, Vasili shprehet se Rama e ka futur shëndetësinë në një qorrsokak, teksa ka akuzuar SPAK-un se po bëhet bashkëfajtor në këtë situatë.

Postim i plotë i Petrit Vasilit:

Rama thjesht nje llafazan i kapur dhe i paafte!

Rama u be rreckë me maskat prej rrecke ne menaxhimin e Pandemise!!

Sot 306 raste te reja me Covid, numri absolutisht me i larte qe nga fillimi i pandemise.

Rritja qe nga fillimi i detyrimit te maskave ne date 15 tetor eshte 50.7%.

Rritja krahasuar me pikun prej 27 raste ne prill kur u be mbyllja totale eshte 1130%.

Maskat absolutisht zero vlere pa masat e tjera.

Gjobat idiote vazhdojne.

Para' per pandemine nuk ka, ndersa para' per te vjedhur incineratoret dhe per koncesione ka.

Rama u be rrecke me menaxhimin me copa rrecke dhe ka futur shendetin e qytetareve ne qorrsokak.

Kjo eshte pergjegjesi shume e rende penale.

SPAK po behet bashkefajtor.

Edhe qytetari me i fundit e ka shume te qarte qe Rama eshte thjesht nje llafazan i paafte.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco