Bëri 'shqiptar' futbollistin afrikan/ Rama-Metës: Të dy bashkë i keni bërë gol me kokë drejtësisë!

Bëri 'shqiptar' futbollistin afrikan/ Rama-Metës: Të dy bashkë i keni bërë gol me kokë drejtësisë!

19:47, 23/10/2020
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama i dërgon një tjetër mesazh Presidentit Meta lidhur me dhënien e nënshtetësive.

Sipas Ramës, futbollisti afrikan Winnful Essua Joseph Cobbina, ka qenë marrë i pandehur nga Prokuroria në kohën kur Presidenti Ilir Meta i dha nënshtetësinë shqiptare.

Në statusin e tij në Twitter, Rama thotë se ai dhe Meta të dy bashkë i kanë bërë gol me kokë drejtësisë.

Ky reagim i Ramës vjen pasi Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend ligjin për Kodin Zgjedhor, i cili u miratua në 5 tetor.

Në dekretin e kreut të Shtetit, ky veprim argumentohet për faktin se maxhoranca duhet të reflektojë duke rishikuar kodin.

Postimi i plotë i Ramës në Twitter:

Ilir Meta ka lidhje me Kushtetutën sa ç’ka lidhje me Topin e Artë ai futbollisti afrikan që mori pashaportën shqiptare për 8 orë nga Iliri, ndërkohë që ishte nën akuzë në Shqipëri për falsifikim dokumentash! Të dy bashkë po, e kanë një lidhje: I kanë bërë gol me kokë drejtësisë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pa emer 23/10/2020 20:09

Po te mos isn't afrikan a do ta akuzonte Ai? Po merkin vote e Racists e tani!

Pa emer 23/10/2020 20:08

Po te mos isn't afrikan a do ta akuzonte Ai? Po merkin vote e Racists e tani!

Shto koment

Denonco