VIDEO/ Aksidenti i Ahmetajt dhe Mirel Mërtirit, Rama refuzon t'i përgjigjet pyetjes së SYRI TV

VIDEO/ Aksidenti i Ahmetajt dhe Mirel Mërtirit, Rama refuzon t'i përgjigjet pyetjes së SYRI TV

12:22, 21/10/2020

Është bërë zakon që Edi Rama nëse nuk u jep përgjigje pyetjeve të SYRI TV, atëherë thotë edhe ndonjë batutë.

Rama është zënë ngushtë sot, teksa u pyet nga gazetarja e SYRI TV, Ambrozia Meta lidhur me aksidentin e ministrit Arben Ahmetaj, i cili ishte në një makinë me biznesmenin e inceneratorëve, Mirel Mërtiri.

‘Refuzoj të përgjigjem se unë nuk merrem me survejime në vrimën e çelësit, se kush udhëton me kë, dhe se kush është bashkëshortja e kujt, nuk është kjo detyra ime. E vetmja gjë që mund t’iu them është që të shihni gjendjen e plehrave, procedurat nuk janë punët e mia, unë shoh vetëm rezultatin.

Një gjë u them se shpifjet, sajesat, më shumë se këtë herë nuk kanë qenë ndonjëherë bashkë, përballë një investimi modern.

Janë të verbuar, pasi ka standarde të nivelit 1, nuk janë fare punët e mia procedurat’, tha gjatë përgjigjes së tij Edi Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

XOXO Ripjellsi23/10/2020 11:52

"Nuk merrem me procedurat"-thotë pallosh hajdut! Ky vetëm sa u jep direktivat langojve e servilave të Ripjelljes se kush dhe sa duhen marrë, të tjerat duhet ti bëjnë ata. Ky nuk mban përgjegjësi!. Dëgjojeni mirë çfarë thotë palaço!

artan xhelilk21/10/2020 21:24

ti je nje plere nga koka te kembet po mjere ne.

Range Rover21/10/2020 16:36

U aksidentua me automjetin "dhuratë" nga komshiu bandit injorant, i cili si shpërblim nga ministri Ahmetaj mori postin e majmë të komandantit të taksidarëve rilindas të jugut të Shqipërisë. Fara lule dielli në krahasim me zullumet e batërdisë në buxhetin e shtetit nga ministri Ahmetaj dhe shefi i tij bablok.

Noni21/10/2020 15:22

Po more kryeminister , hale qelbesirash , ne te cilen ke shnderuar gjithe Shqiperin , pergjigjesh ti per mostrat ministre qe ke ne krah , ne ate qeveri hajdute kriminele , qe cdo dite vrasin jete njerezish te cilet flijohen per buken e femijeve, pergjigjesh ti , mbasi ato dine te pergjigjen vetem per pyetjet e pregatitura nga gazetaret e kanaleve te blera , dhe jo te kesaj gazetareje presticioze , dhe kjo per faktin se inteligjenca dhe aftesia e ketyre mostrave qe mban ne krah e ne qeveri , eshte 0 , dhe ti je kryekoka e 0-ve, qe te genjen mendja e tkurrur nga Droga , dhe syte te errur nga paraja , ne se mendon , se ti je per gjithecka dhe per cdo gje , qe ke ne dore fatin e gjithe shqiptareve e te gjithe Shqiperis .Per te tjera "pune te arta" jane keto ministre , te perzgjedhura , ashtu si dhe gjithe ata qeveritare te kesaj qeverie bandite te versulur me shume se kurre te egersuar , keto muaj te mbetur deri me 25 prill.

Fiku bashkis21/10/2020 14:42

Ti Edver horri ke te drejte kur thua nuk merrem me survejime ne vrimen e çelsit, sepse ti hajdut merresh me zhvatjen e xhepave te shqiptareve te varfer. Arben Hajdut Tigri eshte ministri i qeverise qe drejton ti Edver Ramiç Kristaqis, dhe po duhet ta dish(gje qe ne fakt ti e di shume mire se me ke udheton ai dhe çfar punesh te pista ben ai, sepse eshte krahu i djathte i joti per vjedhje)

Daj Jaku21/10/2020 14:22

Sigurisht që ti nuk merresh me proçedura o pallosh, sepse nuk ja ke haberin, ti merresh vetëm me rezultatin, dmth me kamionin me euro me destinazion bankën off shore të Lindës dhe Olsit. Prandaj të djeg miza dhe hidhesh si cjap i cimbisur në loqet kur të pyet opozita, e cila bën thjesht detyrën e për të cilën ajo egziston. Urrejtja jote kundër transparencës në punët e tua të llahtarëshme nuk ka kufij njerëzorë. Prandaj ky obsesion e ka emrin skizofreni, është patollogji e njohur që në mesjetë, madje edhe më parë, në historinë e lashtë, si shembëll është Neroni, perandori i Romës , i cili vrau, përveç shumë e shumë të tjerësh edhe nënën e vet, që e kishte pjellë. Ndërsa ti dërgove në varr babanë, ndërsa nënën vetëm sa e pallojshe në dajak, por nuk e vrave. Por skicofren ose psikopat, lekët duhen justifikuat, ato numërohen, ndërsa llogaria nuk dek, prandaj ti je duke kaluar krizën më të rëndë psiqike të jetës, sepse lekët e vjedhura duhen kthyer, sigurisht mbas burgut të stërzgjatur në spitalin psikiatrik, të kuptohemi të burgut. Do të të bëjnë shoqëri edhe këta prokurorët e ASPAKUT me në krye Syke Markun, sepse ti ke nevojë jetike për ndonjë femër që ti thyesh nofullat e ti shtrembërosh fytyrën.

Shto koment

Denonco