Atentati i dështuar/ Reagon biznesmeni Andon Dhima: Të gjendet urdhëruesi

Atentati i dështuar/ Reagon biznesmeni Andon Dhima: Të gjendet urdhëruesi

12:05, 21/10/2020
A+ Aa A-

Biznesmeni Andon Dhima ka reaguar mesditën e sotme në lidhje me zbulimin e 4 personave, si autorë të dyshuar të atentatit të dështuar ndaj tij.

Me një reagim në Facebook, Dhima pasi falënderon policinë për arrestimet, kërkon që të zbulohet urdhëruesi i këtij atentati.

Reagimi i plotë i Andon Dhimës:

Te dashur miq, sot ne megjes nga edicionet e lajmeve mesova kapjen e 4 personave te dyshuar si autore te atentatit te deshtuar ndaj meje.

Pershendes policine e shtetit per veprimet e shpejta dhe zbardhjen e ngjarjes, ne menyre te vecante efektivat e komisariatit nr. 2 dhe prokuroren e ceshtjes.

Inkurajoj institucionet ligjzbatuese ti shkojne deri ne fund tentakulave te krimit dhe mos ndalen perpara asnje presioni apo shantazhi te drejtuesve te caktuar mediatike te lidhur me krimin.

Nje falenderim per mediat qe besuan te verteten dhe ata qe e fshehen ate dhe gjeten dhe alibi se atentat te deshtuar nuk kishte.

Une i qendroj te gjitha deklarimeve te meparshme ne lidhje me kete ngjarje dhe pres zbardhjen e plote dhe zbulimin e urdheruesit.

Me respekt Andon Dhima.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shkreli - keshilltari mbjelljes se qimeve 21/10/2020 12:24

Z.Dhima, për operativitet pyet Peleshin. Blushi per problemet me Korçën konsultohet tète a téte me Nikon e Pe Lesheve. Nikua ka pordhë po me Blushin rri sus si qeni I Luridhës.

Shto koment

Denonco