Arrestohet vëllai i ‘Mbretit të Memeve’/ Sejko: Kam një mesazh për Ramën

Arrestohet vëllai i ‘Mbretit të Memeve’/ Sejko: Kam një mesazh për Ramën

13:04, 20/10/2020
A+ Aa A-

Policia ka proceduar penalisht 18 persona pas protestës së zhvilluar kundër vizitës së ministrit Nikos Dendias në Shqipëri. Mes të proceduarve janë Mesila Doda, Shpëtim Idrizi dhe Bojken Abazi.

Ndërkohë janë arrestuar dhjetëra persona. Mes tyre edhe vëllai i Genc Sejkos, i njohur si Mbreti i Memeve.

“24 të arrestuar deri tani në protestën e organizuar kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm grek.

Midis tyre është edhe vëllai im. Lironi sa më shpejt të gjithë të arrestuarit dhe garantoni të drejtën kushtetuese për të protestuar.

Zoti Rama! Nëse i preket qoftë edhe një qime flokut vëllait tim. Ti do mbash përgjegjësi personale për të,” shkruan Sejko në FB.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani20/10/2020 17:02

Ajde kercenim ajde!!! Cdo beah ti?! Do wazhdosh te beah meme? Ai do plumbin or mik.

Shto koment

Denonco