Mos e humbisni këtë satirë të Agim Xhafkës: Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

Mos e humbisni këtë satirë të Agim Xhafkës: Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

09:08, 18/10/2020
A+ Aa A-

Nga Agim Xhafka

Majko:- Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.

Braçe:- Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.

Shalsi:- Nuk vodhi me lezet siç premtuam.

Spiropali:- Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.

Ulsiu:- Për pak morëm me qafë dhe Metën.

Ulqini:- Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.

Ruçi:- Më vuri kryetar parlamenti pa më pyetur. Arrogant dhe i trashë.

Xhaçka:- Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki, fiki më thosh.

Xhafaj:- Aq drogë sa kishte Surreli nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.

Tualeti:- Më detyroi 6 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.

Gjiknuri:- Burrë legen, vetë na thosh vidhni vota, pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.

Fino:- M’u fry barku nga mashtrimet e tij.

Veliaj:- Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.

Lleshi:- Hidhu gaz helmues fëmijëve, më urdhëronte.

Balluku:- Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.

Lame:- Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.

Top-Channel:- Theu qafën kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.

Klan:- Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.

Lorenci:- Një bq më pak.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigranti21/10/2020 20:07

e modhe fare. E drejt mendimi jot t'shpresojm me 25 prill t'fitoj drejtsia

Vjollca21/10/2020 17:45

E forte fare....pu pu sa zullume la bere ky lumemadhi....njeriu kenaqet edhe me pak ..psh me 5 mil euro , po ky do te behet sulltan I botes...nga bytha do te dali shpirti o k/k

Bobi, bythlepiresi i EDrams!20/10/2020 08:09

Me lot :) ... Por na ke harruar dhe sojin tonë që sot punojmë nëntokë për EDramen.

Daj Jaku18/10/2020 15:09

Edvin... Të leverdis ti heqësh qafe që tani sepse nesër do jetë vonë. Çudi, po Manastirleshi çfarë do thotë më 26 prill?

ReBo18/10/2020 11:21

I modh, i modh je! Nuk kam c'te shkoj!

Shto koment

Denonco