Alibeaj: 4 fakte se si Rama dhe Veliaj ideuan ‘Eco Tirana’, ku 49% i ka kompania që po hetohet nga antimafia italiane

Alibeaj: 4 fakte se si Rama dhe Veliaj ideuan ‘Eco Tirana’, ku 49% i ka kompania që po hetohet nga antimafia italiane

18:39, 17/10/2020

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka renditur nëpërmjet një video ku shfaqet Erion Veliaj dhe Edi Rama me ish-kryebashkiakun e Veronës, Flavio Tosi, katër fakte se si ky i fundit po hetohet nga antimafia italiane pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetas.  

Fakt  1

Në video shfaqen 3 persona.

Edi Rama- Kryeministër i Shqipërisë

Erion Veliaj- Kryetar i Bashkisë së Tiranës

Flavio Tosi- Kryetar i Bashkisë së Veronës (2016)

Fakt  2

Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës.

Fakt  3

Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane.

SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave!

Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar!

Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco