Mbyllet votimi në Shkodër/ Ja kush janë 23 kandidatët demokratë që kalojnë në fazën tjetër

Mbyllet votimi në Shkodër/ Ja kush janë 23 kandidatët demokratë që kalojnë në fazën tjetër

21:26, 30/09/2020

Mbyllet procesi i numërimit të votava për degën e Partisë Demokratike Shkodër. 23 emrat e propozuar janë konfirmuar si kandidatë të mundshëm për deputet dhe kryetar bashkie nga anëtarësia e PD-së.

Dega Shkodër

ARBEN GJURAJ

ARTAN HAXHI

BARDH SPAHIA

BASHKIM RROJI

BENARDETA SYKU

BLENDI GJYLBEGAJ

EMILJANO PJETRI

FLORIAN BJANKU

GRETA BARDELI

HELGA SALLAKU

HELIDON BUSHATI

IMELDI SOKOLI

IZMIRA ULQINAKU

LEDINA MANDIJA

LORENC LUKA

MARK RUPA

NDOC ASHTA

NESTI KIRI

NEVILA BUSHATI

RAMIZ ÇOBAJ

ROMEO GURAKUQI

VOLTANA ADEMI

XHEMAL BUSHATI

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

dulla30/09/2020 22:40

kenaqem shume, sepse jozefina topalli nuk eshte. ec, shkodra loke poshte komunizmi

Alberti30/09/2020 21:52

Nuk kishte si me ndodh ndryshe kur nga 6300 anetare moren pjese 1200 . Imagjino se sa do jete pjesmarrja ne zgjedhje kur ne parti se kap do 20 %. Lista eshte motivuese. Bravo komisioni perzgjedhes i PD jeni 1111sha

Shto koment

Denonco