VIDEO/ U procedua se i bllokoi rrugën Ramës, ish deputeti mbahet ‘peng’ nga Prokuroria: Të mbyllet dosja

VIDEO/ U procedua se i bllokoi rrugën Ramës, ish deputeti mbahet ‘peng’ nga Prokuroria: Të mbyllet dosja

14:33, 30/09/2020

Ish deputeti i PD për Elbasanin Aurel Bylykbashi gjatë një dalje për media ka kërkuar që prokuroria e Elbasanit të mos e zvarrisë më çështjen ndaj tij por ta mbyllë dosjen. Aktualisht prej më shumë se një viti Bylykbashi është duke zbatuar masën "Detyrim paraqitjeje" që sipas tij tashmë ka kaluar afati dhe ka ardhur koha që organi i akuzës të shprehet. Bylykbashi u shoqërua në datë 13 qershor me akuzën e protestës.

Ndersa persa i perket politikes ai zbaton cdo urdher i ardhur nga forumet politike i pyetur nese do ishte deputet apo kryetar bashkie ai u shpre se i qendron deklaratave qe ka dhene ne momentin kur dha dorheqjen nga posti i kryetarit PD Elbasan

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco