Bardhi: Populli do ta zbythë Ramën. PD gati kallëzimin për Lleshajn dhe ...

Bardhi: Populli do ta zbythë Ramën. PD gati kallëzimin për Lleshajn dhe ...

18:47, 29/09/2020

Sekretari I Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka dënuar skandalin më të fundit të qeverisë Rama, që ka nisur manipulimin e listave të zgjedhësve.

‘Qeveria e Edi Ramës ka nisur manipulimin e listave dhe nuk ka mashtrim të Sandër Lleshajt që ta mbulojë këtë operacion kriminal.

 Emisioni investigativ “Boom” e ka ka kapur me presh në duar Sandër Lleshajn dhe Edi Ramën. Dëshmitë e qytetarëve janë të drejtëpërdrejta dhe nuk lënë vend për diskutime. Qytetarëve u është ndërruar vendbanimi pa kërkesën e tyre, në shkelje flagrante të ligjit.

Ligji e thotë qartë se me ndryshimin e vendbanimit, qendra e votimit ndryshon automatikisht. Çfarë thotë Sandër Lleshaj, është një përpjekje e dëshpëruar për të mbuluar manipulimin e listave të votuesve, një tjetër përpjekje e dëshpëruar e Edi Ramës përpara largimit të pashmangshëm.

Do apo nuk do Edi Rama, qytetarët do të dalin në votime masivisht dhe do të çlirohen nga ky regjim që vetëm i vjedh.

 Askush nuk do të guxojë të prekë votën e lirë! Partia Demokratike po bën gati kallëzimin penale për Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, Drejtorin e Përgjithshëm të Gjendjes Civile, Bledar Doracaj për shkeljen e rëndë të ligjit dhe të së drejtës për votim të qytetarëve. Që nga Sandër Lleshaj deri tek nëpunësi më i thjeshtë që fut duart në listat e votuesve për të deformuar vullnetin e qytetarëve, do të mbajë përgjegjësi para ligjit!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari29/09/2020 19:28

KETA QE PO BEJNE LOJRAT E QELBURA DHE dscxE TE NDYRA TE RAMES, DO TE IKIN PER LESH!! KETA QENKAN KOMPLET IDIOTE DHE INJORANTE, QE PER PUSHTETIN E RAMES PO I THONE BURGUT: HAPU! KU NE GOP TE NENAVE TE TYRE DO TE FUTEN NESER KUR RAMA TE JETE RREZUAR ME TURP DHE DO T'I SHESE KETA ZAGARE NJE E NGA NJE PERPARA DREJTESISE SE VERTETE!???

plehu i ures vajgurit29/09/2020 19:13

Qe do fillonte manipulimin e listave, gje qe dihej, por mendoj se ka filluar te dubloje edhe kutite e votimit dhe po i mbush me skeda votimi edhe keto fallco. Kur ne zgjdhet vendore vodhi edhe veten e vet, ( e paimagjinushme) dihet se si do beje me te ardheshmet, po e lane, qelbesiren.

plehu i ures vajgurit29/09/2020 19:11

Qe do fillonte manipulimin e listage dihej, por mendoj se ka filluar te dubloje edhe kutite e votimit dhe po i mbush me skeda votimi edhe keto fallco. Kur ne zgjdhet vendore vodhi edhe veten e vet, ( e paimagjinushme) dihet se si do beje me te ardheshmet, po e lane, qelbesiren.

plehu i ures vajgurit29/09/2020 19:11

Qe do fillonte manipulimin e listage dihej, por mendoj se ka filluar te dubloje edhe kutite e votimit dhe po i mbush me skeda votimi edhe keto fallco. Kur ne zgjdhet vendore vodhi edhe veten e vet, ( e paimagjinushme) dihet se si do beje me te ardheshmet, po e lane, qelbesiren.

Pensionisti pa pension29/09/2020 19:10

Cfare kallëzimi po pregatit opozita kur i madh dhe i vogël e di tashme qe drejtesia eshte e nje anshme me nje fjale enveriste me ish sigurimsa dhe kërkon drejtësi i thone ujkut te ruaje dhente

Pensionisti pa pension29/09/2020 19:09

Cfare kallëzimi po pregatit opozita kur i madh dhe i vogël e di tashme qe drejtesia eshte e nje anshme me nje fjale enveriste me ish sigurimsa dhe kërkon drejtësi i thone ujkut te ruaje dhente

Shto koment

Denonco