Çollaku: OFL duhej ti çonte formularin fillimisht Edi dhe Olsi Ramës

Çollaku: OFL duhej ti çonte formularin fillimisht Edi dhe Olsi Ramës

22:52, 28/09/2020

Pezullimi i kreut të OFL-së Artan Shkëmbi pas kërkesës së bërë nga autoritetet gjermane, ishte tema e pjesës së dytë të emisionit ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV.

I ftuar gazetari Basir Çollaku, ka folur me akuza konkrete ndaj OFL dhe paaftësisë së drejtuesve të këtij operacioni.

‘OFL duhej që ti dërgonte fillimit Edi dhe Olsi Ramës formularin e deklarimit të pasurisë. Kjo sepse një nga kompanitë e Olsi Ramës ka qenë e përfshirë në laboratorin e kokainës në Xibrakë.

OFL nuk i ka dërguar formular asnjë kryebashkiaku të PS-së të shkarkuar si të përfshirë në trafiqe. OFL nuk i ka dërguar asnjë formular Saimir Tahirit, Fatmir Xhafajt’, u shpreh Çollaku gjatë emisionit në ‘Çim Peka LIVE’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco