‘Qeveria Rama' ndëshkon invalidët, nuk i kryen pagesat e KEMP-it që prej marsit

‘Qeveria Rama' ndëshkon invalidët, nuk i kryen pagesat e KEMP-it që prej marsit

20:09, 27/09/2020

Një denoncim i rëndë vjen nga Facebook-u i ish kryeminsitrit Sali Berisha, ku qeveria Rama akuzohet se nuk ka kryer pagesat e KEMP-it për invalidët që prej muajit mars.

Sipas denoncimit të qytetarit, institucionet shqiptare kopetente nuk japin asnjë informacion në lidhje me këtë çështje.

Postim i plotë i Sali Berishës:

Ndeshkohen invalidet!

Akuzon qeverine se nuk ka paguar invalidet qe nga muaji mars.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. Pashpirtesi. sb

Mirembrema zoti Berisha , qeveria rama ka qe nga muaj Mars 2020 qe nuk ka bere pagesen per Personat qe Kane perfituar kmacp(pagese per per persona qe jane invalid Te plote ose pjeserisht) dhe akoma nuk e Kane marr pagesen nga muaji Mars deri tani dhe institucionet shqiptare kompetente nuk Japin asnje Informacion ne lidhje me kete ceshtje.

Si I blejn Medikamentet dhe me cfare i blejn ushqimet kjo kategori shoqerore ??

Jane ne meshire te fatit.

Ju lutem publikojeni  anonim

Faleminderit!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco