Rrëshket ‘Donika’ e Ramës, kërcënon në telefon ish-kreun e PS-së pasi i nxorri të palarat

Rrëshket ‘Donika’ e Ramës, kërcënon në telefon ish-kreun e PS-së pasi i nxorri të palarat

17:12, 26/09/2020

Vetëm një ditë pasi ish-kreu i Partisë Socialiste në rrethin e Shkodrës, Edip Shiroka, publikoi një status për kohën kur Elisa Spiropali shëndetligë vinte në këtë qytet me furgonat që mbushte Saimir Tahiri, kjo e fundit ka marrë guximin dhe ka kërcënuar në telefon Shirokën.

Ish-kreu i PS-së Shkodër, nuk e ka publikuar bisedën por shkruan që është telefonuar nga një numër që rezulton të jetë i ministres Elisa Spiropali, dhe thotë që kjo e fundit e ka kërcënuar dhe ka përdorur fjalë të pahijshme ndaj tij.

“S’kishte si të ndodhte ndryshe, ky numër më mori në tel dhe më kërcënoi, u prezantua si Elisa, foli fjal të padenja për një femër, gjithsesi ja lë në dorë operatorit telefonik të konservojë biseden, se edhe nëse nuk e bën operatori, aplikacionet e ndryshme në cel e bëjnë të mundur një gjë të tillë. Ditët në vijim do shohim estradë”, shkruan Shiroka në postimin e tij të sotëm.

Ditën e djeshme në postimin e tij, Shiroka tregonte sesi Elisa Spiropali, një shëndetligë, e angazhuar pranë FRESSH, shkonte në Shkodër dhe pyeste se çfarë do të hanin për darkë socialistët.

”Ishte koha kur Saimir Tahiri vinte në Shkoder si përfaqësues i Kryetarit të PS bashkë me dy furgona me të rinjë për dekorin e takimeve të Kryetarit, pasi visheshin me mini dhe trajnoheshin për të kriju atmosferë ne skenë. Për atë punë ishin njisha.

Elisa, si pjesë e furgonit të dytë, e pa mbajtur, e pa veshur, e pa ngrënë dhe e pa pirë, shëndetligë dhe e pa forcë, ishte shumë e dhënë pas hejes. Atë kam degjuar të thotë – xhaxhi Edipi ku do hamë ne sonte, do kemi përsëri peshk për darkë si në drekë.. ???

Elisës i qenka hapë pança e nuk i del as Endri Shabani për mëngjes.Lëje pastaj çfar don për drekë e darkë.Grykësia e tyre s’ka limit. Shqipërinë e Shqiptarët i kafshojnë përditë”, shkruante dje Shiroka në një postim që u bë menjëherë viral në rrjetet sociale.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptar28/09/2020 15:49

Buce partie dihet qe ka pat morrin sa nje koker. Gruri kjo nk ndryshon fare nga bucet te pa shkolla te partis PPSH nje model kurverie dhe servilizmi kan si sju vjen turp dhe zor shqiptaret votojn kshu baxhellash

dulla27/09/2020 20:56

Po kjo eshte nje katunare! Edhe spiro edhe pali! o popull ...............qe ngrite lart keta plehra Si i jepni rendesi o SYRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!

PD Elbasan26/09/2020 18:07

Xhaxhi Edip..Xhaxhi Edip... "Doren per mbi zemer m'a vendos ngadale, ajo rreh si zog..do te thote dy fjale....c'ar PESHKU do hame sot per darke"!!!

Shto koment

Denonco