Votimet e 25 prillit/ Kim Mehmeti: Shqipëria nuk ka qenë kurrë më keq se sot

Votimet e 25 prillit/ Kim Mehmeti: Shqipëria nuk ka qenë kurrë më keq se sot

20:50, 25/09/2020

Analisti Kim Mehmeti, në programin e tij në SYRI TV, komentoi nismën e mazhorancës për të mos hapur listat zgjedhore. Ai tha se kjo është një ‘tjetër tallje e Piktorit’.

“Ato lista janë më të mbyllura se cilatdo lista. Sido që të votojë populli, në parlament do shkojnë të preferuarit e kryetarit.

Fillimisht duhet të hapen partitë. Partitë politike në Shqipëri, posaçërisht Rilindja e Piktorit, janë si kompanitë e Hollivudit, ku dihet se kush e luan filmin, por nuk dihet kush e financon filmin, dhe shpesh paratë vijnë nga mafia.

E dyta në zgjedhjet e 25 prillit duhet të jetë qëllim parësor departizimi i Shqipërisë. Kudo në botë sundojnë partitë, por askund në botë partia nuk është pronar i shtetit. Në ato vende ku partia është pronar i shtetit, nuk janë vende demokratike.

Aty ku partia vendos drejtorin e spitalit, drejtorin e teatrit, nuk mund të flitet për demokraci,” tha ai.

“Shqipëria nuk ka qenë kurrë më keq se sot. Është një shtet partiak. Në zgjedhjet e 25 prillit duhet të kontribuojmë të gjithë që Shqipëria të kalojë nga pronë e partive në pronë e shqiptarisë,” theksoi Mehmeti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari25/09/2020 22:02

NE VITIN 2013, E KISHA PARASHIKUAR DHE E KISHA PARALAJMERUAR TEK TE GJITHE MIQTE DHE TE GJITHE TE NJOHURIT E MI, MADJE EDHE TEK DISA EKSPONENTE TE NJOHUR TE POLITIKES DHE TE QEVERISE SE ASAJ KOHE: NESE EDVIN KRISTAQ RAMA FITON DHE MERR PUSHTETIN, PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET, ATE DITE QE AI DO TE ULET NE KOLLTUKUN E KRYEMINISTRIT, DO TE FILLOJNE DITET E ZEZA. CDO DITE DO TE JETE ME E ZEZE SE E MEPARSHMJA! DHE JA KU JEMI SOT! NUK KA NEVOJE QE T'I NUMEROJE TE ZEZAT, SEPSE JANE TE PANUMERUESHME DHE NJERA ME E ZEZE SE TJETRA, POR NUK MUND TE GJEJE DOT ASNJE DITE GRI! NESE JETONI NE SHQIPERI, NUK KA NEVOJE T'JUA U THEM UNE SEPSE PO I HIQNI VETE MBI KURRIZ. POR E KAM ME ATA QE NUK JETOJNE NE SHQIPERI DHE E KUJTOJNE SE SHQIPERIA ESHTE VETEM SHESHI SKENDERBEJ. NESE, LARG QOFTE PERMBYSET BOTA, DHE EDVIN KRISTAQ RAMA E MBAN PERSERI PUSHTETIN, ATEHERE SHQIPERIA MERR FUND PERFUNDIMISHT SI SHTET DHE ATA PAK SHQIPTARE QE DO TE MBETEN KETU, DO TE ZVARRITEN RRUGEVE PA BREKE NE BYTHE E PA BUKE!!! MA BESONI KETE QE PO JU THEM SEPSE JETOJ NE SHQIPERI DHE JU DUA SHUME, SEPSE E DUA SHUME SHQIPERINE!! KUJDES KUR TE VOTONI O JU KOKETRASHE, O JU IDIOTE DHE JU O ANALFABETE QE GENJEHENI ME NJE THES ME MIELL, ME 5 KG SHEQER, 5 KILE ORIZ E MAKARONA DHE 5 LITRA VAJ! MOS NA MERRNI NE QAFE SIC NA KENI MARRE KETO 25 VJET!!! FATKEQESISHT NE VOTIMET E MEPARSHME KENI QENE SHUME O IDIOTE DHE NA KENI MUNDUR!!! KUJDES ME VOTEN TUAJ! MOS E SHISNI NDERIN, DINJITETIN DHE TE ARDHMEN E FEMIJEVE TUAJ PER PASURIMIN E MASKARENJVE DHE KRIMINELEVE! BANDEN KRIMINALE RILINDJA E PRET VETEM BURGU I PERJETSHEM! RILINDASIT ERDHEN NE PUSHTET PA BREKE NE BYTHE, SOT DUKE VJEDHUR E DUKE GRABITUR GJITHCKA PER 8 VITE SI MAKUTER GJAKPIRES DHE VAMPIRE TE PASHPIRT, JANE BERE MILIARDERE, ME NGA 10 APARTAMENTE DHE ME NGA 4-5 VILA NEPER SHQIPERI E NEPER BOTE, ME MILIONA EURO TE FSHEHURA NEPER BOTE! PO JU O SHQIPTARE SI PO JETONI??? SA LEKE KENI NEPER XHEPAT TUAJA! IMAGJINONI NESER ME RAMEN PERSERI NUK DO TE KENI JO VETEM ASNJE QINDARKE NEPER XHEPA, POR NUK DO TE KENI XHEPA FARE SEPSE DO TE JENI PA BREKE FARE!!! NUK BESOJ QE KA SHQIPTAR TE NDERSHEM DHE ME TRU NE KOKE QE TE VOTOJE PERSERI PER TE ZEZEN E VET!! RAMA DUHET TE IKE PATJETER!

Shqiptari25/09/2020 21:08

NE VITIN 2013, E KISHA PARASHIKUAR DHE E KISHA PARALAJMERUAR TEK TE GJITHE MIQTE DHE TE GJITHE TE NJOHURIT E MI, MADJE EDHE TEK DISA EKSPONENTE TE NJOHUR TE POLITIKES DHE TE QEVERISE SE ASAJ KOHE: NESE EDVIN KRISTAQ RAMA FITON DHE MERR PUSHTETIN, PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET, ATE DITE QE AI DO TE ULET NE KOLLTUKUN E KRYEMINISTRIT, DO TE FILLOJNE DITET E ZEZA. CDO DITE DO TE JETE ME E ZEZE SE E MEPARSHMJA! DHE JA KU JEMI SOT! NUK KA NEVOJE QE T'I NUMEROJE TE ZEZAT, SEPSE JANE TE PANUMERUESHME DHE NJERA ME E ZEZE SE TJETRA, POR NUK MUND TE GJEJE DOT ASNJE DITE GRI! NESE JETONI NE SHQIPERI, NUK KA NEVOJE T'JUA U THEM UNE SEPSE PO I HIQNI VETE MBI KURRIZ. POR E KAM ME ATA QE NUK JETOJNE NE SHQIPERI DHE E KUJTOJNE SE SHQIPERIA ESHTE VETEM SHESHI SKENDERBEJ. NESE, LARG QOFTE PERMBYSET BOTA, DHE EDVIN KRISTAQ RAMA E MBAN PERSERI PUSHTETIN, ATEHERE SHQIPERIA MERR FUND PERFUNDIMISHT SI SHTET DHE ATA PAK SHQIPTARE QE DO TE MBETEN KETU, DO TE ZVARRITEN RRUGEVE PA BREKE NE BYTHE E PA BUKE!!! MA BESONI KETE QE PO JU THEM SEPSE JETOJ NE SHQIPERI DHE JU DUA SHUME, SEPSE E DUA SHUME SHQIPERINE!! KUJDES KUR TE VOTONI O JU KOKETRASHE, O JU IDIOTE DHE JU O ANALFABETE QE GENJEHENI ME NJE THES ME MIELL, ME 5 KG SHEQER, 5 KILE ORIZ E MAKARONA DHE 5 LITRA VAJ! MOS NA MERRNI NE QAFE SIC NA KENI MARRE KETO 25 VJET!!! FATKEQESISHT NE VOTIMET E MEPARSHME KENI QENE SHUME O IDIOTE DHE NA KENI MUNDUR!!! KUJDES ME VOTEN TUAJ! MOS E SHISNI NDERIN, DINJITETIN DHE TE ARDHMEN E FEMIJEVE TUAJ PER PASURIMIN E MASKARENJVE DHE KRIMINELEVE! BANDEN KRIMINALE RILINDJA E PRET VETEM BURGU I PERJETSHEM!

Shto koment

Denonco