Përfundon procesi i votimit në PD-në Kukës/ Ja kush janë kandidatët për deputetë që vazhdojnë më tej

Përfundon procesi i votimit në PD-në Kukës/ Ja kush janë kandidatët për deputetë që vazhdojnë më tej

20:49, 25/09/2020

Anëtarësia e Partisë Demokratike ka përzgjedhur 5 kandidatë në Kukës që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit. Admir Sinamati, Arben Çejku, Ibrahim Bruka, Sahit Prizreni dhe Vjollca Vata kalojnë në fazën tjetër teksa Kukësi shënoi një pjesëmarrje të lartë, 69.5% ose 949 anëtarë nga 1365 të tillë. Ndërkohë është skualifikuar ish-kryebashkiaku Bashkim Shehu pasi ka qenë më i papëlqyeri nga anëtarësia në Kukës.

NJOFTIMI

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Kukës. Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen masive në këtë proces të anëtarëve të Partisë. Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 1365 anëtarë

Pjesëmarrja në votime: 949 anëtarë ose 69,5 %

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1. ADMIR SINAMATI

2. ARBEN CEJKU

3. IBRAHIM BRUKA

4. SAHIT PRIZRENI

5. VJOLLCA VATA

Falenderojmë të gjithë kandidatët për qytetarinë dhe vlerat e treguara në këtë gatë të brendshme.

Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Kukësit janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Kukësit, do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco