‘Nuk shtyhet jeta me lavde gojore për Skënderbeun’- degjeneron sherri Bushati-Spiropali

‘Nuk shtyhet jeta me lavde gojore për Skënderbeun’- degjeneron sherri Bushati-Spiropali

22:28, 24/09/2020

Në Open në Top Channel po zhvillohen debate të shumta teksa po flitej në për hapjen e listave.

Një tjetër debat u zhvillua mes Andi Bushatit dhe Elia Spiroapolit. Debati nisi kur Elisa foli për statusin e Bushatit.

Debati nisi kur Spiropali i tha Bushatit që mbështet partinë në Kosovë që është kundër Amerikës.

Pjesë nga debati:

Spiropali: Ti mbështet një parti në Kosovë që del me flamur kundër Amerikës dhe ajo parti tashmë ka rënë në fund.

Bushati: Çfarë po thua se spo të marr vesh.

Spiropali: Në një status krahasonit zonjën Kim me Elisa Spiropalin. Duhet të dish që zonja Kim është përfaqësuese e SHBA-së për të cilën ne kemi shumë nevojë.

Bushati: Akoma e shikon të folurën në publik si mashtrim. Unë kam mendim të lirë.

Spiropali: Nuk është e vërtetë mendimi jot.

Bushati: Kam të vërtetat e mia. Ju nuk guxoni të thoni të vërtetat tuaja.

Spiropali: Edhe ne themi të vërteta tona.

Bushati: Nuk shtyhet jeta me lavde gojore për Skëndërbeun

Spiropali: Nipi i Hysni Kapos, nuk më intimidoni.

Bushati: E humbët, po ju merret goja. Unë shtyhet jeta me lavde gojore për Skënderbeun.

Spiropali: Keni një femër përpara dhe flisni më këtë gjuhë.

Bushati: Po ju citoj juve. Ju i keni thënë Skënderbe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t25/09/2020 09:07

Thuja shqip asaj o bushat, qe ja ka marrr ne goje "skenderbeut"

PD Elbasan25/09/2020 07:45

O Bushat, hajde o burre te te bej Basha Minister dhe njekohesisht Zedhenes te PD-se. Derisa ta mbaroje fjaline Zhupa, Bardhi dhe Salianji...Rama ka dale KM per here te 4-r, jo te 3-te!!! Le te jesh dhe Nipi i Hysniut...

Shto koment

Denonco