Përmbytja në Durrës/ Bylykbashi: Me 25 prill tregojini vendin Ramës për këtë babëzi

Përmbytja në Durrës/ Bylykbashi: Me 25 prill tregojini vendin Ramës për këtë babëzi

17:00, 23/09/2020

Durrësi u përmbyt sërish sot me shiun e parë të vjeshtë, duke sjellë kaos në qytet.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi, duke komentuar situatën ku qyteti u përmbyt në pak minuta shi u bën thirrje qytetarëve që me datën 25 prill kanë shansin që ti kthejnë Ramës kusurin e babëzisë, pasi ka kryer masakër urbane në këtë qytet.

Kthejini Rames kusurin e babezise se tij!

Durrsaket kane shansin qe me 25 prill 2021, t’i kthejne kusurin Edi Rames ‎dhe bandes te tij per ate ku PS e katandisi qytetin ne 20 vite qeverisje. Nje masaker urbane! E grabiten pushtetin me vota te manipuluara me 1 tetor 2000 dhe vazhdojne ta vjedhin pa u ndalur ne grykesine e tyre. Dhe ne 15 vitet e fundit Rama eshte ai qe ka caktuar me doren e vet Dakon dhe banden rreth tij qe masakruan Durresin‎.

Durresi i duhet hequr nga dhembet ketyre hienave dhe i duhet kthyer sa me pare banoreve te tij. Sot me 15 minuta shi, te gjithe moren serish proven e babezise se kesaj qeverisje grabitqare. Sa here do te ishin bere kanalizimet, do ishin hequr plehrat qe digjen, apo do te ishin bere parqe e pune publike qe jeta e durrsakeve te ishte me e mire, nese 20 buxhetet vjetore do ishin per durrsaket e jo per Dakot e Rames?

Me 25 prill, kusuri i llogarise se qeverisjes socialiste eshte vota si shpulle mbrapsh per te gjithe ate qe keni hequr dhe vazhdoni te hiqni nga banda e Rames qe qeveris Durresin ne keto 20 vjet. Kaq kujtoni dhe e keni te qarte!

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco