Haradinaj në A-Show: Do kërkoj të kandidoj për President, në të kundërt do i drejtohem…

Haradinaj në A-Show: Do kërkoj të kandidoj për President, në të kundërt do i drejtohem…

22:22, 22/09/2020

Haradinaj komentoi në A-Shoë edhe faktin nëse do të marrë përsipër detyrën e Presidentit të Republikës.

‘Kjo është një kandidaturë e imja për të marrë përgjegjësinë e Presidentit të vendit në një kohë të vështirë për Kosovën.

Në një kohë që Kosova është në një moment të vështirë, duhet ta ruajë qëndrueshmërinë, që jemi në anën e drejtësisë dhe që nuk kemi qenë në anën e atyre që pengojnë drejtësinë.

E kam ofruar veten në këtë përgjegjësi, nëse ka dakordësi nga palët. Nëse jo do ia kaloj këtë temë për vendim sovranit.’

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco