Haradinaj në A-Show: Njohja nga Izraeli hap i madh, Amerika tregoi që është lidere

Haradinaj në A-Show: Njohja nga Izraeli hap i madh, Amerika tregoi që është lidere

22:20, 22/09/2020

Në intervistën për A-Show, ish-kryeministri kosovar Ramush Haradinaj, ka komentuar  edhe rolin e SHBA në marrëveshjen me Serbinë si edhe atë të BE, që duket se mbeti pasive në këtë rol.

‘Unë mendoj që roli i Amerikës u vërtetua që është një lider në arritjen e zgjidhjeve për çështje të vështira në Ballkan, mirëpo BE   mund ta krye rolin e vet, duke siguruar paketën finale në këtë rast që mund ta zgjidhin vetë në Bruksel.

Pika e njohjes nga Izraeli ka implikimet më të mëdha në planin ndërkombëtar, është hap i madh përpara’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Salo22/09/2020 22:51

Po po.fitorje eshte njohja..Por dhe kur e terheq prap njohjen nuku prish dynjaja.mjafton tymi ti shkoje drejt cifutit

Shto koment

Denonco