Sondazhet e nxjerrin keq/ Rama në hall të madh, kërcënon drejtorët me shkarkime nga detyra

Sondazhet e nxjerrin keq/ Rama në hall të madh, kërcënon drejtorët me shkarkime nga detyra

18:31, 21/09/2020

Kryeministri Rama ka mbledhur sot drejtuesit e qarqeve, të cilët do të drejtojnë fushatën për zgjedhjet që do të mbahen më 25 Prill 2021.

Burime nga mbledhja e shtabit elektoral thonë se pasi drejtuesit politik kanë dorëzuar analizën e tyre përsa i përket problematikave të qytetarëve dhe përformancën e shërbimeve nga drejtuesit e institucioneve, Rama u ka kërkuar që të evidentojnë çdo drejtor që nuk i ka ofruar shërbimin e tyre qytetarëve!

Gjithashtu kryesocialisti u ka thënë drejtuesve të qarqeve që duhet bërë një rishikim i çdo drejtuesi të institucioneve publike që kanë dështuar në punën e tyre!

Kryeministri, mësohet t’u ketë thënë që nuk do të lejohet më arroganca e këtyre personave ndaj qyterëve!

Burime nga mbledhja e shtabit elektoral: Pasi drejtuesit politik kanë dorëzuar analizën e tyre përsa i përket problematikave të qytetarëve dhe përformancën e shërbimeve nga drejtuesit e institucioneve, Rama u ka kërkuar që të evidentojnë çdo drejtor që nuk i ka ofruar shërbimin e tyre qytetarëve! Gjithashtu kryesocialisti u ka thënë drejtuesve të qarqeve që duhet bërë një rishikim i çd drejtuesit të institucioneve publike që kanë dështuar në punën e tyre! Kryeministri, mësohet t’u ketë thënë që nuk do të lejohet më arroganca e këtyre personave ndaj qyterëve!

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kokepalari21/09/2020 19:01

CFARE DJALI !! NUK E ZE GJUMI PER QYTETARET!! PO AFROHEN ZGJEDHJET !!

Shto koment

Denonco