'Drejtuar Benit që (nuk) ecën vetë...!'

'Drejtuar Benit që (nuk) ecën vetë...!'

14:16, 21/09/2020

Nga Julian Deda

Ben, si kalove? Lexova artikullin që kishe shkruar dhe e kishe hedhur në port-halen e Meros, ku thua se Tv Klan dhe Klanifornia paskan rënë në audience. Me thënë të drejtën ma derguan në WhatsApp, se mua as me shkon ndërmend ta klikoj një paçavure si Tema.

Së pari. Unë kam punuar në Top-Channel dhe në Portokalli në vitet e arta të këtyre të dyjave. Ishte koha kur të mos e shikoje Portokalline ishte turp, ndoshta edhe mëkat. Kam qënë pjesë e këtij suksesi dhe sigurisht ruaj akoma respekt per logon e Topit dhe sidomos për veprën e Tanit, i cili me ikjen e tij shkaktoi një dëm të madh, tek ne të gjithë në përgjithësi dhe në veçanti demtoi median që ai ndertoi me shumë pasion.

Së dyti. Ben, akoma para se të vije ti (se ti je akoma i vogël në Top) në atë post, aty kishte filluar disheza, filluan të iknin me rradhë aktorët që kontribuan sinqerisht dhe pa hile në suksesin e parë të Portokallisë. Arsyet pse ikën të gjithë t'i thotë regjisori i spektaklit, gjithmonë nëse flisni me njëri tjetrin. Më vonë kur u shfaqe ti, ajo media u shkatërrua tërësisht, se ti nuk e do punën por ke fort qejf intrigat, që i shkruan vetë, por i shkruan keq (medemek sikur nuk i shkruan ti) dhe i shpërndan port-haleve.

Së treti. Në karrieren time, asnjëherë nuk jam marrë me shifra audience, as kur punoja në Portokalli, as në Apartamentin 2xL, as në Sketch Shoë Albania, as në Grand Hotel 2xL, as në Duplex dhe as sot që punoj në Klanifornia (në sa shumë spektakle paskam punuar, nejse se nuk kupton nga këto ti), nuk jam marrë me grafiqet audiencën sepse më është dukur kohë e humbur dhe jashtë punës sime të përditshme. Ti merresh dhe mirë bën, me çfarë do merresh tjetër aman, jo se s'ka punë por se ti nuk di të punosh, nuk e njeh si koncept. Gjithsesi Klanifornia (pema me kokrra që ti e godet nga shumë poshtë) është një spektel humori që sot arrin mbi 50% të audiences totale dhe ti e di shumë mirë por të ikën truri nga ky fakt. Gjysma e aktorëve që ke aty kërkojne të vijnë në Klanifornia, jo sepse nuk duan Portokallinë, por sepse nuk durojnë dot Topin që ti e shndërrove në disfatë.

Së katërti. E kuptoj, ti nuk e ke as me Klanifornian, as me Klanin. Ti e ke me veten, me faktin që s'po arrin te prodhosh një emision normal që kur u bëre drejtor në atë institucion. Por unë të falenderoj që merresh me Klanifornian, kjo tregon se është spektakli që ti ndjek më shumë. Rrofsh Ben.

Së pesti. Kur ishe i vogel, ecje vetë Ben. Sot je aq i dëshpëruar sa ke nevojë të të mbajnë përdore, të të shtyjnë dhe të të terheqin, me pak fjale je fiks në habitatin tënd natyral. Në fakt më vjen keq për këtë, sepse ti, me pak përpjekje, mund ti kishe shtyrë me më shume dinjitet edhe keto pak vite karrierë që të kanë ngelur. Rritu Ben, rritu.

P.s. Ben, të fala Edit...!  

Këto janë te dhenat nga Telemetrix qe tregojne se emisioni Klanifornia ka me shume se 50% te shikueshmerise 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Redi24/09/2020 20:47

Sh.Kio!Te lutem shume;me thuaj nje titull libri te Benit qe s'ecen vet pas vdekjes se te atit!.Sa per Jul Deden;ai nuk bje Zefin ne skene ,por luan vet ne cdo spektakel dhe shkelqen,panvaresisht se ty nuk te pelqn se ka bindje te djathta.

Arti21/09/2020 20:17

Kurvihen jashqitjet ne krye prodhojn veten fekale

Kio21/09/2020 18:44

Benin e urrej, por ka shkruar ca libra... Kurse ti je veç një aktor i dështuar, more djalë...!

Daj Jaku21/09/2020 15:40

Të lumtë pena Jul! Të këshilloj të mos harxhosh më asnjë sekondë me këtë jashtëqitje të përjetëshme, Bën Bullushiç Shuteriç, kjo bajgë e fëlliqur derri ka arrit të shajë Gjigandin e Shqipërisë Lef Nosi, kujtimit të cilit i është ngritur në këmbë Senati i USA për nderim si i Drejtë Midis Popujve.

Xufe21/09/2020 14:38

E lexova dhe më pelqeu shumë ky shkrim Juli,bravo je profesionist si në këtë analizë ashtu edhe në humor dhe shume i dashur për publikun ashtu si babai juaj i nderuar. Ku ka gojë ky Ben halja dhe flet për klanifornjan ,ky që fitoj pak simpati me fjalët e tij në parlament kundër Edit në parlamentin e kaluar dhe tani u bë njeriu më i urryer i medias duke i lëpirë menderen Ramës dhe po e mbyllë karrierën me turp dhe si bythëlëpirës i atij që shau para pak kohësh.

Shto koment

Denonco