Kancelarja Merkel i vë kryqin Edi Ramës

Kancelarja Merkel i vë kryqin Edi Ramës

11:55, 21/09/2020

Lajmi se kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Berlinit, por nuk u prit nga askush, as nga kancelarja dhe as nga drejtues të lartë të partisë kryesore në vend, u pasqyrua nga shumë pak media në Shqipëri.

Poshtërimi që i bëri Gjermania ka lidhje me mosplotësimin e kushteve të vendosura nga Bundestagu, por mbi të gjitha me prishjen e marrëveshjes për reformën zgjedhore.

Për Gjermaninë, Edi Rama duket se është e shkuara.

Kjo situatë është portretizuar edhe nga mjeshtri Bujar Kapexhiu. Ai ka përgatitur së fundmi dy karikatura për Mapon, ku në qendër është refuzimi gjerman për Ramën.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Yyyy21/09/2020 12:34

Iss jetz scheisse

Shto koment

Denonco