Spiropali tallet hapur: Shqiptarët funksionojnë më mirë kur janë në krizë

Spiropali tallet hapur: Shqiptarët funksionojnë më mirë kur janë në krizë

22:06, 18/09/2020

Fundi i mandatit qeverisës po nxjerr përditë fytyrat e vërteta të përfaqësuesve të Rilindjes që drejtohen nga Edi Rama.

Pas Sandër Lleshajt, që sot tha se nuk shembet Shqipëria se vriten disa njerëz, në darkë ishte radha e Elisa Spiropalit, ministre e Edi Ramës, që të tallet me qytetarët.

‘Shqiptarët funksionojnë më mirë kur janë në krizë’, tha Spiropali.

Deklarata e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, u bë në ‘Zonë e Lirë’. Teksa ka qenë në studio, Elisa Spiropali dhe Arjan Çuri kanë folur mbi situatën me të cilën po përballen njerëzit në vend.

‘Ka në gjithë botën një rëndim të shëndetit mendor, edhe këtu. Nuk lidhet vetëm me Covid-19, lidhet dhe me keqqeverisjen, sidomos me varfërinë. Njeriu kur është shumë i varfër, shkon tek ai moment kur nuk ka çfarë të humbasi më’, tha Arjan Çuri.

‘Shqiptarët janë të jashtëzakonshëm në kohë krizash. Funksionojnë mirë në kohë krizash, nga kriza krijojnë mundësi të reja. Mos ua qani aq shumë hallin shqiptarëve në këtë studio. Punojnë shumë, eksportojnë, tregtojnë, ndërtojnë… 

Kanë bërë progres të jashtëzakonshëm. Realiteti është shumë ndryshe, e pranoj dhe realitetin tënd se është një realitet meditativ’, tha Spiropali.

‘Është një realitet jashtëzakonisht objektiv…’, shtoi Çuri.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tualet Palla21/09/2020 15:29

Kjo metastaze Prenjasi eshte buçe gjarpërinjsh jo kurvë..ku ma gjen të ishte kurvë. Kurvë eshte zanat I lashte me status. Kjo te gjitha vrimat I ka per jashteqitje. Plus qe ka edhe dy bishta; lart dhe poshte brimave te mbrapme.

Tualet Palla21/09/2020 15:29

Kjo metastaze Prenjasi eshte buçe gjarpërinjsh jo kurvë..ku ma gjen të ishte kurvë. Kurvë eshte zanat I lashte me status. Kjo te gjitha vrimat I ka per jashteqitje. Plus qe ka edhe dy bishta; lart dhe poshte brimave te mbrapme.

Noni19/09/2020 09:03

Mire e ka ministrja po ritet cmimi i hashashit

kadri hasbiu19/09/2020 01:21

po moj bushtra rilindjes kur jan ne kriz po ti si je apo nuk ben pjes te shqiptaret ti se je moster kafsh mefytyr njeriu kurv komuniste ptuuuuu rrac e keqe

Landi18/09/2020 23:25

Ne fakt i foli subkoshienca Historia e 1945 e deri ktu kte thote : Sh.k.ë.r.dh.e.j.u.n.i robt se mbajne dhe nuk ankohen !!!

t18/09/2020 23:24

Ku e shef kjo kurve m..progresin e shqiptareve,te vetja vet qe vodhi sa mundi ne dogane dhe tani vetem lef per ramen dhe asnje pune tjeter nuk di te beje

Shto koment

Denonco