Mitingu politik i policisë në Elbasan/ Nishani: I kanë thënë vetë burgut 'hapu'

Mitingu politik i policisë në Elbasan/ Nishani: I kanë thënë vetë burgut 'hapu'

09:33, 17/09/2020

Ish Presidenti Bujar Nishani ka reaguar me një shenim të shkurtër në faqen e tij në facebook ndaj “mitingut” të rilindjes në Elbasan me policinë.

“Sot këta policë në Elbasan tallen me këto ligje, nesër nuk i shpëtojnë dot këtyre ligjeve”, shkruan Nishani.

Ja postimi i plotë:

Punonjësit e policisë që e përdhosën uniformën e tyre në këmbët e përfaqësuesit partiak në një takim partizan në Elbasan i kanë thënë vetë “burgut hapu”.

Ligjet e këtij vendi janë të shkruara dhe të qarta.

Sot këta policë në Elbasan tallen me këto ligje, nesër nuk i shpëtojnë dot këtyre ligjeve.

Çudi e madhe !

E kanë harruar historinë, që partia nuk i mbron dot edhe nesër.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco