VIDEO/ Elbasani tronditet nga krimi një ditë pasi Balla e Lleshaj e përdorën policinë për fushatë

VIDEO/ Elbasani tronditet nga krimi një ditë pasi Balla e Lleshaj e përdorën policinë për fushatë

08:53, 17/09/2020

Një ditë pasi numri dy i PS, Taulant Balla, dhe kreu i Ministrisë së Brendshme, Sandër Lleshaj, zbarkuan në Elbasan, ky qytet tronditet nga krimi.

Vëllai i një personi të shumëkërkuar u ekzekutua në mëngjes, duke rikujtuar se qyteti i Elbasanit është një vatër e nxehtë e krimit.

Por një ditë më parë, policia u përdor për fushatë në mënyrë skandaloze nga Taulant Balla.

Duke përdorur policinë si dekor, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, foli për krimin, për politikën dhe kazanin, duke e kthyer në një miting politik, një ceremoni që në asnjë rast nuk ka lidhje me politikën.

Ndërkohë policia po ‘instruktohet’ në këtë mënyrë se armiqtë e saj janë opozita dhe mediat.

Nga ana tjetër, ajo vetëm po mbledh kufomat dhe po shuan zjarrin e makinave të djegur nga ekzekutorët.

Këtu është katandisur policia dhe Ministria e Brendshme e Lleshajt dhe Ballës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kryeminister vucic bergovic cubrollovici 17/09/2020 09:31

Po ky taulant balla nje vemje. O Zot ku ka rene PS, me doren r ketij injoranti dhe perdhunues I nje te semure me SIDE dhe qorrin llesh lesh Sandro. Nje I pa afte qe edhe kur ecen te jep pamjen e breke-dhjerit. Krimi jua ka ulur patallonat, fustanet dhe breket kipoles se ps, nje sekt kancerogjen per tere shqiptaret.

Shto koment

Denonco