Ministrja e re e Ramës: Do fusim forcat 'Shqiponja' nëpër shkolla

Ministrja e re e Ramës: Do fusim forcat 'Shqiponja' nëpër shkolla

17:22, 16/09/2020

E pranishme në ceremoninë e prezantimit të forcave Shqiponja në Elbasan, ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi, ka reaguar me një mesazh të rrezikshëm në lidhje me sigurinë në shkollat e vendit.  

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ministrja e sapo emëruar Kushi, thekson se forcat ‘Shqiponjat’ do të jenë një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë në shkolla, rrugë e kudo.

Postimi i plotë i Evis Kushit:

“Ceremonia e prezantimit të forcave SHQIPONJA në DVP Elbasan, një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë dhe për të qenë një shërbim i përditshëm në terren më afër komunitetit, në shkolla, në rrugë e kudo”. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mondi18/09/2020 11:20

Kur e shoh kete fytyre gjithmone me kujton nje SHIMPAZE. Sa i dua KAFSHET.

Shto koment

Denonco