Balla si Spiropali: Shpërthime ndodhin në çdo kryeqytet të botës

Balla si Spiropali: Shpërthime ndodhin në çdo kryeqytet të botës

10:17, 16/09/2020

Tirana u trondit dje nga një shpërthim me eksploziv në mes të kryeqytetit, duke ofruar skena që shihen vetëm në Bagdad dhe Kabul.

Por numri dy i socialistëve, Taulant Balla vazhdoi në serinë e justifikimeve si Elisa Spiropali, duke thënë se shpërthime të tilla ndodhin kudo në botë.

Mirë që nuk tha se bëhen edhe filma.

“Sulme kriminale si ai i mbrëmshmi në Tiranë ndodhin në çdo kryeqytet të botës dhe do doja të kishit pak durim sepse policia e Shtetit do t’i zbulojë në kohë autorët dhe do t’i vërë para përgjegjësisë”, deklaroi Balla.

Kurse ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha se ngjarje të tilla ndodhin, përndryshe pse do kishim polici.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo16/09/2020 10:32

Po çjane keta koqe kendari more? Po justifikim eshte ky? Po a e mban mend o taulant palla çfare llomotisje kur ishe ne opozite per nje aksident rrugor apo nje vrasje ordinere? Kthehu e shikoji ose ne nje dite do ti nxjerre une.Sajmir tahiri ne fushten e 2013 ka thene Do ti heqim shamit e zeza nenave nga krimi qe ka ndodhur ne kohen e Sali Berishes . Ky per ti hekur jo por i shtoi me shume aq sa hrngri edhe koken e tij..Sander leshi i ra bytha ne serdilen 85000 eurove se nuk ka faj ,ka ngrene buke ne gavete e kapele ,dhe nuk ka haber nga kjo pune.RRUGA E VETME ESHTE TE MARRIM PJESE NE VOTIME E PAVARSISHT NGA KODI ZGJEDHOR VOTAT TE KALOJNE VETEM NE OPOZITE.E DI SHUME MIRE QE EDHE KETA NUK DO BEJNE VEZEN E KUQE ,NE KETE GJENDJE QE ESHTE VENDI SOT,POR ME MIRE SE KETA DO TE JENE

Shto koment

Denonco