‘Balluku me varëse 10 mijë euro, dhuratë për koncesionin Milot-Fier’

‘Balluku me varëse 10 mijë euro, dhuratë për koncesionin Milot-Fier’

09:38, 16/09/2020

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një foto ku shihet ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku me një varëse të shtrenjtë.

Sipas Berishës, varësja që kushton 10 mijë euro, është dhuratë nga kompania Terna.

Kjo kompani do të marrë me koncesion rrugën Milot-Fier.

Ajo është etiketuar si rruga e florinjtë pasi kushton 1.2 miliardë euro.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku16/09/2020 12:39

Shumë shpejt e harroi fatin e gjyshit dhe internimin kjo bushtra e hajdutërisë që është trash bythësh me miljardat e popullit.

Shto koment

Denonco