‘Ja çfarë thoshte KryeMashtruesi për Kushtetutën, ne vitin 2012’, Vasili publikon videon

‘Ja çfarë thoshte KryeMashtruesi për Kushtetutën, ne vitin 2012’, Vasili publikon videon

09:30, 16/09/2020

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar ndaj ngutjes se Ramës për të ndryshuar kushtetuten.

Ai ka publikuar pamjet video te deklarimeve të kreut të qeverisë ne vitin 2012 për këtë problem.

Ja potimi I plotë:

Ja çfarë thoshte KryeMashtruesi për Kushtetuten, ne vitin 2012, kur ishte në opozitë! (VIDEO).

Mashtruesi kur ishte në opozitë fliste për parime dhe konsensus, kurse sot në pushtet rrëmben dhe shqyen Kushtetuten vetëm me votat moniste të delenxhinjve të tij në parlament.

Kushdo i blerë, ngado që vjen dhe që vihet në shërbim të këtij mashtruesi, të mendohet shumë, sepse do të bëhet edhe ai pjesë e dosjes së akuzës ndaj të cilës do të përgjigjet deri në një mashtruesi përballë popullit.

Populli mban shënim çdo gjë dhe grushtin e jep të tmerrshëm!!

Shiheni VIDEON, që flet vetë dhe kuptoni gjithshka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco