‘Dërgoi djalin në shkollën më të shtrenjtë në vend’/ Gazetarja britanike Ramës: Çfarë nuk shkon me shkollat publike?

‘Dërgoi djalin në shkollën më të shtrenjtë në vend’/ Gazetarja britanike Ramës: Çfarë nuk shkon me shkollat publike?

20:48, 15/09/2020

Me fillimin e viti të shkollor, gazetarja e njohur Britanike, Alice Taylor, e cila jeton në Shqipëri, i ka rënë në sy fakti që kryeministri Edi Rama e ka dërguar të birin Zahon, në një prej shkollat private më të shtrenjta në Shqipëri.

“Kryeministri Edi Rama e dërgoi të birin në një prej shkollave më të shtrenjta të vendit. Ajo kushton sa gjysma e pagës së tij mujore, çfarë nuk shkon me shkollat publike?”, pyet ajo.

“The World Academy of Tirana” është një shkollë ndërkombëtare e themeluar në vitin 2010.

Ndonëse në ligjërimin e tij publik Edi Rama ngre në qiell mësimëdhënien në shkollat publike, djalin ia beson një shkolle private.

Një gjë e pazakontë për cilindo kryeministër të majtë, që duhet të japë shembullin personal duke i besuar publikes.

Edhe pse të tilla vendime duken të zakonta për shumë prej politikanëve shqiptarë që tjetër gjë thonë e tjetër bëjnë./ Faktor.al/ 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku18/09/2020 16:05

Në shkollë private e çon Linda Sorosja djalin e saj. Edvin Rama është steril, e ka konfirmuar ekspertiza mjeksore në proçesin gjyqsor të divorcit me Matidën dhe të akuzës ndaj Kristaqit. Hapni dosjen e gjyqit, aty e keni, mjeku ka qenë edhe dhëndër i presidentit të kohës. Nuk është djali i tij Zahoja, nuk i plas bytha për arsim edvinit, as për vehte e as për popull, e as për birin e ortakes, Lindës.

XOXO Ripjellsi17/09/2020 09:24

Çfarë nuk shkon me Shkollat publike? Demagogjia e Ripjelljes per reformimin e sistemit arsimor!

Shto koment

Denonco